Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

The Eyes of the Dragon

(romaan aastast 1985)

Hinne
Hindajaid
3
1
0
2
0
Keskmine hinne
3.833
Arvustused (6)

Lapsik, ääretult lapsik, mõte kaob lugemise ajal ära, ääretu venitamine. Tekkis tahmine pooleli jätta, aga uudishimu sundis ikka tagant, nii et midagi tas ikka oli. Ehk oli probleemiks ka vene keel, mis ei suuda edasi anda kõiki Kingi nüansse. Kui aga võtta teda raamatuna, mis on kirjutatud SK tütrele, on ta muinasjutt ja selleks täiesti sobiv.Muide, lisaks järgmisele arvustusele - The Standiga on asi seotud seda kaudu, et Flagg, võlur, on sama ja tegelikult peaks Flaggi veel teisteski SK raamatutes kohtama.
Teksti loeti vene keeles

King on ise seda romaani kommenteerinud nõnda: ühel päeval avastas ta, et ta on kirjutanud suure hulga raamatuid, aga tema 12. aastasel tütrel ei kõlba neist ühtegi lugeda.

Vormilt fantasy (võib ka muinasjutt öelda) ja lasteraamat.

Esiteks oli lugedes tohutu üllatus, et King suudab lisaks ilgustele ja õudusele miskit muud ka kirjutada... kuigi, omal kombel oli sünge ka see lugu... omal ajal hämmastas ka seksiteema üsna vaba kasutamine selles (laste)raamatus.

See Tartu Ülikooli Raamatukogu köide, mida mina lugesin sisaldas ka võrratuid illustratsioone.

Kes lasteraamatuid ei põlga, peaks kindlasti lugema!

PS: Raamat on põgusalt seotud ka romaaniga «The Stand».

PPS: Tegelikult on raamatu hindeks viis väga pika miinusega, aga nelja tõrkus mu käsi siiski panemast... mingi soe tunne tuleb südamesse, kui seda raamatut meenutan.

Teksti loeti inglise keeles

Üldiselt esimene pool meeldis, mida lõpu poole, seda tüütavamaks läks. Dennise, Beni, Naomi ja peni juhtumised olid juba tapvalt igavad. Lõpus suutis King siiski rajale tagasi pöörduda ja otsad kokku sõlmata. Lõpustseenid oli parajalt dramaatilised, kuid ikka keerati asi happy endiks! Tegelt oli lugu üsna sünge, need autoripoolsed heietused ja lugeja poole pöördumised suutsid (täiesti tarbetult!) asjale veidi rahvalikumat ja lõbusamat maiku külge pookida. Aga kui lastele kirjutatud,siis on arusaadav.

Kõik vähegi keerulisemad seosed, inimsuhete ja psühholoogia alged, mis tegelaste toimetamised kaasa tõid, kirjutas autor omapoolsete kommentaaridega lahti, et kõik ikka asjast aru saaksid! No ei olnud tarvis nii teha! Ei meeldinud ka see, et kangelased pidevalt palvetasid. Ja kõigil olid ka millegipärast kristlikud nimed. Plusspoole peale kannan loo läbimõelduse ja erinevate detailide ja süzheejätkete kokkupõimimise – sel alal on King ju meister. Algusest peale teadis ta täpselt, kuidas lugu lõpetada ja mis selleks tarvis on.

Ka vahvaid detaile oli – Flaggi vanus ja draakoniliiv, taskurätikute wärk ja lohepea. Kokkuvõtteks – “viie” jaoks liiga lapsik ja kohati tüütu, kolme tarvis aga oli liiga huvitav!
Teksti loeti inglise keeles

Ei meeldinud see raamat mittekohe. Minu arvates on see Kingi kõige nigelam raamat üldse. Ma austan tema Horrorit aga, mis see oli. Fantasy? Tundub nii, aga paistab, et mehel pole fantasy jaoks kätt ega vajalikku mõttelendu. Raamat piirdus miskipärast liiga pinnapealsete asjade kirjeldamisega. Tegevuse areng oli nigel ja raamatu idee oleks ka võinud originaalsem olla. Pluspunkti panen ma vaid sellele, et raamat jättis tunde, et ta oli vähemalt korralikult läbimõeldud süzeega. Selline mulje jäi nagu kirjanik oleks kirjutamise ajal täpselt teadnud kuidas raamat lõppema peab ning seetõttu nõustun ma Jyrka arvamusega. Raamat oli küll hästi läbimõeldud, aga nigel teostus oli ikkagi.
Teksti loeti eesti keeles

Minule meeldis. Väga. Lasteraamatu jaoks on päris alguses ehk liiga palju keerutatud kuninga impotentsuse (või mis tal viga oligi?), aga teismeliste romantikahullude raamatuks kõlbab küll. Lisaks Tha Standile on lool ka täiesti otsene seos Dark Tower´i seeriaga. Olen täiesti veendunud, et kogu seda maad või mõnd naaberriiki või midagi sellest mainiti ka Dark Tower´is (pole olnud aege üles otsida, kuskohas või millal). Näiteks määratakse suunda Vana Tähe järgi ja vaibad on pärit Kashminist. Ja üldiselt on kõik Kingi viimase 15 aasta teosed omavahel otsapidi seotud. Selle raamatu ringihulkuvad poisid (ilmselt siis Thomas ja Dennis) jõuavad ka mingis Dark Tower´i osas Thunderclappi - Flaggi maale.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: