Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

The Martian Way and Other Stories

(kogumik aastast 1955)

Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
  • Orpheuse Raamatukogu
  • Puudulikud andmed
Hinne
Hindajaid
3
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.6
Arvustused (5)

Tegu on üsna tubli valimikuga, mille kaks pikemat lugu The Martian Way ja Sucker Bait on päris nauditavad. Valimiku nimilugu räägib sellest, kuidas Marsi kolonistid ilma Maa abita hakkama hakkavad saama. Teine jutt on aga selline mõnus planeedilugu, millest 50ndate USA ajakirjaulme lausa kubises. Head lood.
Teksti loeti inglise keeles

Asimovit lugedes tulevad mõned detailid tuttavad ette. Seda aga mitte sellepärast, et ta stampides kinni oleks, vaid seetõttu, et niivõrd palju on tema jäljendajaid, kes sel kombel uusi stampe on loonud. Jään endiselt arvamusele, et sellises zhanris, ulmeliste lühijuttude kirjutamisel pole vahepealse neljakümne aasta jooksul veel keegi suutnud Asimovit lüüa. Käesolev peaks olema juba kaheksateistkümnes selle kirjaniku teos, mille kohta ma siin arvamust püüan avaldada ja iga kord olen üritanud leida kohta, kus ta ennast kordama hakkaks, kuid alati suudab meister millegi uuega üllatada. Ainuüksi selletasemeline ideede genereerimise võime on ülimat kiitust väärt, kui sinna lisada veel hää jutustamisoskus ja sõnakasutus, siis saamegi kokku kõigi aegade parima ulmekirjaniku.
Teksti loeti inglise keeles

Asimov on suutnud sellesse kogumikku koondada 4 suurepärast juttu, millest kõige kehvemaks loeks ma "The Deep`i". Aga seda ka ainult selle raamatu kontekstis, sest tegelikult jutul pole häda midagi. Kõige paremaks jutuks peaks ma aga vastupidiselt eelarvustajatele "Youth`i", mis on selline inimlik simakliku stiiliga kirjutatud jutuke kohtumisest tulnukatega. Kaks ülejäänud lugu ("The Martian Way" ja "Sucker Bait") on aga sellised heas ja hoogsas tempos kirjutatud kosmosejutud. Neist esimene räägib sellest kuidas marslased lahendavad oma veemured, ning teise ekspeditsioonist paradiisiplaneedile, mis lõpuks ikkagi osutub surmavaks planeediks. Kokkuvõttes võib öelda, et väga hea kogumik. Soovitan soojalt lugeda!
Teksti loeti inglise keeles

 Selle kogumiku jutte on (2019. aasta septembriks) kaunis vähe arvustatud, mistõttu Baasi hinnete pingerida ma ära ei too. Parim ja teistest idee poolest peajagu üle on nimijutt, neist neljast kõige nõrgemaks aga pean "The Deep"-i.
Ah et kumb teise, kumb kolmanda koha saab, kas "Sucker Bait" või "Youth"? Sõltub meeleolust. Head on mõlemad.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: