Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

ajakirjapublikatsioon: «The Boys and Girls Page» 1951; 1. detsember
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Missugust lõbu nad tundsid?»
«Horisont» 1969; nr 2

Tekst leidub kogumikes:
  • Horisont
  • Pioneer/Põhjanael
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
5
1
1
1
0
Keskmine hinne
4.25
Arvustused (8)

Ilmunud kunagi ka "Horisondis". Poleviga sentimentaalne looke, aga Asimovi kõige enam antologiseeritu loost ootaks midagi enamat.

17.07.2015: Hinne tõstetud 5 punktile.

Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Ilus ja sentimentaalne lugu!

Vaidleks kohe eelarvustajaga... kindlasti EI OLE «The Fun They Had» Isaac Asimovi enimantologiseeritud jutt... selle tiitli omanik on «Nightfall»!

Jutuke meie aja koolist, nähtuna tuleviku plikatirtsu silme läbi... kui ma seda juttu loen, siis tunnen, et teen vist Heale Doktorile liiga, kui nimetan teda kehvaks kirjanikuks. Antud jutt on tegelikult hüpergeniaalne, sest säherdusel teemal ning säherduses laadis on võimeline kirjutama peaaegu igaüks... miskipärast mõjub Asimovi jutt täiusliku ja lõpetatud loona.

Lihtsuses pidigi ju geniaalsus peituma!

Olen seda juttu lugenud kahes eesti tõlkes, viies vene tõlkes (üks neist Arkadi Strugatski tehtud) ja ka originaalis... kunagi pole see jutt tüütu või tobedana mõjunud – kindel viis!!!

Teksti loeti eesti, vene ja inglise keeles

Armas jutuke. Visioon tuleviku õppesüsteemist on suht jabur (pedagoogika eesmärgid ei seondu ju ainult faktide ja loogika arendamisega), aga mis see Steiner-pedagoogika ja muud säherdused alternatiivid paremad on...

Ja et iga inimene lapsena on tundnud tülpimust koolist mistahes selle vormis teatavas vanuseastmes (vabandust, kui kellelegi liiga teen), on igati mõistetav.

Teksti loeti eesti keeles

Olen seda kord vist lugenud ka eesti keelses vormis, kuid ei ole selles eriti kindel. Lihtsalt lugedes tuli kuidagi tuttav ette. Imestama paneb mind, miks kujutatakse alati ette, et tulevikus valitsevad masinad või lihtsalt omavad normaalsest tasemest suuremat tähtsust(nagu selles Asimovi jutus). Koolis käijana muidugi tundub jutustus, kui lõbus tänapäeva kool ikka on, natuke rumalana.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Peetakse küll klassikaks, kuid mulle isiklikult ei meeldinud. Olen nõus, jutt on oma ülesehituselt geniaalne, lihtne ja nostalgiline, kuid mind jättis see täiesti külmaks. Ilmselt ei haakunud autori poolt valitud teema minuga eriti. Ma küll ei vihanud kooli, kuid see ei meeldinud mulle ka nii väga, et minus antud ajahetkel nostalgiat tekitada. Võib-olla kunagi hiljem siis... pragu kolm
Teksti loeti inglise keeles

Äärmiselt võluv looke tuleviku kahest algklassilapsest, kes avastavad vanast paberraamatust, milline oli kool vanasti. Minu kogemuse põhjal on see üks ulmejuttudest mis ka ulmekaugetele lugejatele meeldib.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Digitaliseeritud vanu "Horisonte" lugedes tundub mulle, et loen vist erinevaid jutte, kui eelnevad arvustajad - nii kardinaalselt erineb minu arvamus teiste omast. Näiteks see Asimovi följeton - no kus, ma küsin, kus, on selle loo geniaalsus? Või on asi nostalgias, mis lubab helgete lapsepõlvemälestuste baasilt paremaid hindeid panna?
Oleksin jälle esimese pauguga "ühe" lajatanud, sest no üldse ei klikkinud. Ah, et pidi kuidagi pilama seda, et koolis oli paha? No olgu, saab punktikese rohkem, aga kindlasti mitte rohkem.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: