Kasutajainfo

Isaac Asimov

2.01.1920-6.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

Runaround

(jutt aastast 1942)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1942; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Nõiaring»
Isaac Asimov «Kadunud robot»

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
9
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.818
Arvustused (11)

Väga hea avalöök eestikeelsele kogule. Powell ja Donovan on vististi John W. Campbelli enda tegelaste pealt maha viksitud aga see ei sega; kahe-mehe-tiime tegutseb ulmekirjanduses palju. 42. aasta kohta põrutav tase. Üldjoontes Asimov sinna jäigi. Sisu lihtsalt ei viitsi ümber jutustada.
Teksti loeti eesti keeles

Hea lühijutt, mis kirjeldab robootika seadustega konfliktsituatsiooni sattunud roboti käitumist.
"Viite" ei pane, sest minu meelest on see kogumiku nõrgim lugu - huvitav, kuid ei midagi enamat.
Teksti loeti eesti keeles

Kahe Merkuuril töötava mehe elu on sattunud ohtu, sest ainus korralik robot, mis saadeti välja energiaallikatele vajalikku seleeni tooma, on jäänud arusaamatul põhjusel niisama välja töllama. Mehed peavad eluga riskima ja kõvasti ajusid ragistama, et robot kätte saada.
Teksti loeti eesti keeles
x
Olev Toom
14.06.1955
Kasutaja rollid edit_authors
Viimased 25 arvustust:

Einojah, romaan saab minult kõrgeima hinde, selles pole kahtlust. Kuid ma pole siiani mõistnud, mida ACC selle kirjutamisega tahtis öelda, ja võimalikud on variandid.
A. Ülimalt helge nägemus inimkonna tulevikust -- meie kuulume äravalitute hulka ja meie päralt on ... universum.
B. Nägemus inimkonnast kui ahjul istuvast Ivanuška-duratšokist, kellele (kui ta ahju mööda kobades kogemata noa on kätte saanud) pannakse kohe saba, tiibade ja sarvedega njanja juurde, et imelaps ometi endale kogemata viga ei teeks, enne kui printsessi (Overmindi) juurde lubatakse.
C. (Tegelikult A teisendus). Kaastunne Ülemvalitsejatele, kes näevad midagi ülevat ja aitavad sellele kaasa, kuid iial selleni ei jõua (see on romaanis ka kõige otsesemalt välja öeldud).
D. Progressorlus või antiprogressorlus, võtke kumbapidi teil tuju parajasti on. Kas kõrgema astme tsivilisatsioon võib suunata madalama astme tsivilisatsiooni arengut? (Vt. ka Vendade vastavaid teoseid). 
Jne., jne. A' eks ta seepärast hea raamat ongi, et ei too kõike sinise lindiga kandikul ette. Pealegi ilmus
4 aastat enne esimest Maa tehiskaaslast,
8 aastat enne inimese esimest kosmoselendu,
16 aastat enne inimese esmakordset astumist teisele taevakehale.
P.S. Kohe saab 50 aastat sellest, kui inimesed esmakordselt pidasid jõule väljaspool Maad. Nii et Ülemvalitsejad on kuidagi hiljaks jäänud, kuid oma käitumisega oleme selle möödunud poolsajandi jooksul neid edukalt asendanud.    
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Just selle loo puudumine vähendab kogumiku "Kadunud robot" väärtust,, kuid ega seda vene võimu ajal avaldada poleks saanud...
Teksti loeti inglise keeles

Kaur Virunurm 15 aasta tagant -- kui see jutt on teismelistele, siis on suur osa mu 63-aastasest kerest ikka veel teismeline... kuid see polegi tähtis. Andke inimesele, mis inimlik ja robotile, mis robotlik. Ehk: ärge pugege masinate seljataha.
Teksti loeti eesti keeles

Einoh, nii tüütu ka ei olnud, Spaceoline'i mõju all olevate tüüpide juttu oli päris lõbus lugeda. Ja deduktiivset protsessi ei olnudki -- peategelane paljastas pahalase hoopis ühel muul viisi, mida ma siin tulevaste lugejate huvides kirjeldada ei saa.
Teksti loeti inglise keeles