Kasutajainfo

Lois McMaster Bujold

02.11.1949–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Lois McMaster Bujold ·

Labyrinth

(lühiromaan aastast 1989)

ajakirjapublikatsioon: «Analog Science Fiction / Science Fact» 1989; august
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Labürint»
Lois McMaster Bujold «Lõputuse piirid» 2011

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Siin raamatus saab selgeks, miks Miles raamatus "Mirror Dance" Jackson Whole süsteemi ärikatega eriti hästi läbi ei saa. Samuti antakse üpris sünge ettekujutus, milliseid jubedusi biotehnoloogia ja põhimõtte "raha eest saab kõike" abil korda saab saata...
Teksti loeti inglise keeles

Miles Vorkosigan läheb admiral Naismithi nime all koos väikse rühma Dendarii palgasõduritega Jackson`s Whole planeedile. Ülesanne on peale võtta üks sealsetest laboritest ära karanud geeniteadlane ja toimetada see kiiresti Barrayarile. Peale kontakti selgub, et teadlane on ülitähtsad geeninäidised peitnud ainsa eksemplarina elus olevasse inimese, hundi ja hobuse geene kandvasse supersõduriks mõeldud elukasse. Tuleb järelikult elukas maha tappa ja geeninäidistega kiirelt kaduda. Operatsioon ei lähe päris nii, nagu plaanitud ja Miles heidetakse keldrisse elukale seltsiks. Supersõdur osutub 16-aastaseks 2,5 meetri pikkuseks kihvade ja küünistega tüdrukuks, keda vaevab veel hormoonidest tingitud sugutung. Milesi paaritumine Üheksaga (nii teda algul kutsuti) oli üks naljakamaid momente selles lühiromaanis. Lõpus traditsiooniline action; Dendariid saavad endale uue noorsõduri.

Bujold oma tuntud headuses. Tuntud headuse all tuleb siin mõista seda, et kuigi tema raamatuid on lahe ja lihtne lugeda; nad on huvitavad ja naljakad, ei saa talle miskitel raskesti arusaadavatel põhjustel peaaegu kunagi "viit" anda.

Teksti loeti inglise keeles

Selles jutus on Miles kehastunud jälle admiral Naismithiks, era-sõjalaevastiku salapäraseks pealikuks, kes peab kuritegelike grupeeringute "ülivaba turumajandusega" koduplaneedilt ära tooma ühe geeniteadlase.

Teadlane on keelatud geenimanipulatsioonidest elatuva supergrupeeringu palgal olnud ning pakub seetõttu huvi iga valitsuse salaluurele ning teadlastele. Miles peab ta muidugi salaja omade luure kätte toimetama.

Sissejuhatus lohises. Siiski oli loosse pikitud piisavalt palju teravmeelseid olukordi ja lahendusi, mis Bujoldi lugemisväärseks teevadki, näiteks kuidas üks Milesi kambajõmm teeskleb lõksu langenuna lihtsameelset litsimaja otsijat ning selle järjena veel hiljem üpris loogiline selgitus, kuidas kutt taolise lahenduse peale tuli.

Keskosa ja lõpp meenutasid Sapkowski Wiedzmini kogumiku nimilugu, kus Geralt istub terve öö 14aastase tüdruk-koletisega. Wiedzmin oli ehk parem, aga suurt vahet ei ole, mõlemad meeldisid mulle väga.

Teksti loeti inglise keeles

Algul tundus lugu Minotaurose-müüdi SF-versioonina, ent hetkest, mil Miles Üheksaga kohtus, see mulje muutus.

Minu meelest äärmiselt sümpaatne ja sügavamõtteline lugu, hoogne ning põnev samaaegselt. Üks vaieldamatuid lemmikuid seniloetud Bujoldi tekstidest.

Teksti loeti eesti keeles

Jälle kistakse Miles mingisugusesse afääri, mille tagamaadest tal tegelikult eriti aimu ei ole. See kord peab ta päästma mingisuguse geeniteadlase, kes tahab oma tööandjate juurest plehku panna. Loomulikult pole lugu tegelikult nii lihtne, kui esialgu paistab. Milesile tekkinud jamast välja tulemine muidugi erilisi raskusi ei valmista. Nagu üks eelarvustaja kenasti kokku võttis - tüüpiline Bujold. Hea lihtne lugeda, kohati naljakas, kohati jälle põnev, kuid lõppkokkuvõttes ei midagi erilist. Kindel neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: