Kasutajainfo

Michael Swanwick

18.11.1950-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michael Swanwick ·

Radiant Doors

(jutt aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 1998; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Sädelevad uksed»
antoloogia «Täheaeg 1: Sädelevad uksed» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
7
5
3
2
Keskmine hinne
3.3
Arvustused (20)

Hinne läheb kirja erilise mõnuga.

See on ainus võimalus satisfikatsiooniks mahavisatud aja eest, mis selle hüsteerilise edvistamise lugemise peale kulus.

Laborikraam.

Teksti loeti eesti keeles

Ei oska paljudest välis-autorite präänikuvõidulugudest lugu pidada. Kõigepealt ei mäleta ma suurt midagi, millest jutt üldse käis, kuigi lugesin alles üleeile. Mäletan vaid seda, et algus oli paljutõotav, aga siis vajus selliseks juraks ja kulmineerus täiesti mittemidagiütleva lõpuga. Viuh loetud, viuh peast läind!
Teksti loeti eesti keeles

Ei olnud nii hull lugu midagi. Oli justkui mitmekihiline lugu, mida saaks totaalselt erinevalt lugeda: lõpus aeti lugeja jaoks põhjalikult segi, et milline kontingent on inimkonna pahem pool. Ja võibolla sain sellest kokkuvõttes siiski "heas mõttes valesti aru" või hoopiski "halvas mõttes valesti aru".
Teksti loeti eesti keeles

Kui nüüd 9 tundi tagasi loetud tekst meelest poleks läinud, oleks tulnud hindeks neli. Senikaua aga, kuni ma ei mäleta midagi peale sädelevate uste ja rahulolutunde, mis mind kaasi sulgedes tabas, ei saa ma ei kiita ega laita.
Teksti loeti eesti keeles

Pettumus on see sõna!

Jutt hakkas mõistatuslikult, kulges huvitavalt ning katkes eikusagil. Võimalik, et moodsas maailmas on selline jutustamislaad kõva sõna – on ju selline «maagiline» mõiste nagu katkestuste kultuur, või kuidas see nüüd oligi?

Jah, jutt on parem, kui nii mõnigi teine uuem Michael Swanwicku tekst, aga pean taas tõdema, et (minu jaoks) paremini ja huvitavamalt kirjutas see mees oma loomekarjääri alguses.

Neli siis selle eest, et lugemishetkel oli mõnus ja köitis, aga see neli on nõrk seetõttu, et minuarust on tegu vaid millegi algusega. Või osanud autor asjaga lihtsalt enam midagi edasi teha? Jah, kuid väljavõttena millestki oli asi täitsa äge!

Teksti loeti inglise keeles

Golikovi lõpphinnangu edasiarenduseks - kurb küll, aga jutt tõestab, et ka mitmekordne Hugo laureaat on võimeline laborikraami produtseerima. Kusjuures see pole kaugeltki ainuke näide...
Teksti loeti eesti keeles

Neid uuema aja lugusid lugedes jääb mulje, et alanud on mingisugune neopulp`i ajastu.Kui dekoratsioon ära riisuda, jääb järgi habras süzheeniit, mis on nii triviaalne, et isegi Guernsback oleks autori sellega koju häbenema saatnud.

Kui on valida, et kas ilutsev ja segane (mõni paneks siia kindlasti epiteedi `meisterlik`) kirjutamisstiil ja olematu süzhee, mille peal ei vea kardetavasti isegi C-kategooria telesarja episoodi välja või koherentne stiil ja tihe süzhee, siis valin silma pilgutamata viimase. Mis puutub peategelasesse, siis end feministiks pidavatel inimestel läheb juttu lugedes ilmselt süda soojaks, sest kõnealune bitch võiks oma käitumiselt, olemuselt ja tõekspidamistelt olla väga paljudele ideaaliks kelle poole püüelda.Hindeks 1, aga täpselt samal põhjusel, mis Golikovil.

Teksti loeti eesti keeles

Täielik null, kuigi Swanwicki kohta kundub olevat päris kobeda tükiga. See aga ei päästa seda tobedust ühest. Olles nüüdseks lugenud paari Swanwicki juttu, pole ma temalt veel midagi lugemisväärset leidnud. Seega võin rahuliku südamega ta kui kirjaniku maha kanda.
Teksti loeti eesti keeles

Minu meelest pole see jutt nii karmi kriitikat küll ära teeninud, nagu siin ülalpool lugeda võib. Ma ei vaidle vastu, et süzee on triviaalne, aga see dekoratsioon oli ikka päris ilusti maalitud.
Teksti loeti eesti keeles

Peale huvitava alguse seal nagu midagi muud polnudki. Massitarbekaup, mis muud, ainult Eesti lugejaid oleks võinud sellest säästa.
Teksti loeti eesti keeles

[21.05.2013]Aastal 2004 piirdusin hindega. Nüüd, lugedes järgnevat arvustust tuli tahtmine üle lugeda, et mida...
Noh, "3" ei ole halb hinne. Täiesti loetav lugu. Samas, sel on kõik plussid ja miinused, mis teistes arvustustes välja toodud -- tõsi, mõtlema paneb... aga neid lugusid, kus lüüakse meeletult mornide arenguvõimalustega, ei ole vähe; tõsi, lool on mitu kihti... kuid selle kohta on lugu pisut lühike, need kihid on kõik üksteise otsas hunnikus; tõsi, autor on suutnud professionaalselt viia maailma iga hetkega järjest keerulisemaks, tuues sisse uusi detaile... kuid teisest küljes on asi ikka väga lõpetamata (ma ei taha öelda "läbi mõtlemata", sest sellelt autorilt ma eelda, et ta seda tegi).
Kõhklesin, kas tõsta hinnet ja andsin mõttes punkte teistele arvustajatele -- et kellele mida, kellele probleemi selline püstitus kaalub üles loo muud puudused... Las siiski jääb, minu jaoks on "3" selline ikkagi "soorituseks" kvalifitseeruv loetav lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Täielik pärli avastamine minu jaoks. Selles mõttes, et ma olen seda lugu kunagi 2002. aastal lugenud, igasugused arvestatavad muljed aga puudusid ja seega alustasin taaslugemist puhta lehena. Seda suurem üllatus oli leida ülivinge lugu. Niivõrd võigast tulevikku polegi ammu kuskil juhtunud kohtama. Swanwick mu jaoks muidugi mingi uus nimi pole - kui keegi soovib end masohhistlikult piinata, soovitan soojalt ette võtta romaan "Iron-Dragon`s Daughter". Samas on härra minu jaoks mõneti kaheldava väärtusega autor, kuna tal on läbisegi täielikke õnnestumisi nagu käesolev lugu ja ärritumist ja viha põhjustavaid teoseid, nagu eelpoolmainit "Raudlohe tütar", ja teisigi. "Sädelevad uksed" igatahes oli - kuigi vana lugu - üks tõenäoliselt aasta vingemaid üllatusi, või ütleme siis, taaskohtumisi.

Ülimorbiidne, masendav tulevik, inimesed kes peavad tegelema ähvardava ohuga ning ka põgenikega tulevikust. Agente jagub mõlemale poolele, kusjuures pole absoluutselt selge, mis või kes need pooled üldse on.Ja puänt keerab asjale veel hoopis uue vindi peale...Vapustavalt hea. Eelmised arvustajad pole ilmselt lihtsalt pihta saanud, tasuks kindlasti üle lugeda.

Teksti loeti eesti keeles

Midagi nagu toimus. Vahepeal sekka mõttetut halba seksapiili, erootikat ja hüsteerilist käitumist. Ajaraisk
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: