Kasutajainfo

Leo Sinilaid

16.07.1935-

  • Eesti

Teosed

· Leo Sinilaid ·

Eufemia von Caxküll

(jutt aastast 1991)

eesti keeles: Leo Sinilaid «Põrguorhideed» 1991

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
3
1
0
Keskmine hinne
3.571
Arvustused (7)

Algab hästi peale, aga läheb tüüpiliseks käkaskaela kihutamiseks... nagu see eesti fantastikale üldse omane kipub olema.

See alguses olev ohvitserielukutse ja I maailmasõja aegsete Läänemere lahingute kohta on üsna hea, aga... Noh, selle Eestimaale saabumise algus pole kah paha, aga... See kõik mis seal maahäärberis järgneb, see kõik on ikka nõme ja totakas küll!

Kaks just selle eest, et autor hukutas tõesti toreda materjali: sakste soost nõid edasipürgiva eestlasest kirikuõpetaja vastu... siit oleks sihukese maheda romaani saanud, aga on vaid mingi kehv juturäbal.

Vilets!!!
Teksti loeti eesti keeles

Selline paras keskmine lugu. Eelkõneleja suuremad miinused ka juba ära mainind. Viimistlemine tuleks asjale kasuks küll.
Mis veel häiris. Selline koledalt hüplik lugu, mõni koht hästi kirjas, aga mõnda pole üldse, või on siis mingit mõttetut mulinat liialt palju. Sinilaiul selline viga, et ta topib vahel mõnda lausesse niipalju võõrsõnu sisse, et lugemise rütm läheb sassi. Ja siis see lõpp oli ka selline paras praht. Kogu see koera ja kassi võitlus koos lõpuga mahtus mingi näruse kümne rea peale ära. Kas oli kirjutajal jutust tüdimus, või mis, mine tea, igal juhul sellise närvu moega asi järgi jäänd. Kolme annan suurelt osalt tänu esimese poole helgematele hetkedele. Oleks kogu jutt selline, nagu algus oli, siis oleks hinne ka omajagu kõrgem.
Teksti loeti eesti keeles

Autoril on oskust teksti aegamisi tegevuseks kujundada. Nii, et lugeja sinna sisse mahub, aga -- kahjuks ei suuda ta oma jutustusi nõnda hästi ka lõpetada. Või peaks ütlema: huvitavaid "lõppe teha". Ikka ja jälle tuleb mõni põrguingel, deemon või surm ja teeb paneb vähem kui kümne lausega jutule punkti. See ju suisa lugejate petmine...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019

Autorite sildid: