Kasutajainfo

Jack London

12.01.1876-22.11.1916

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack London ·

The Red One

(jutt aastast 1918)

ajakirjapublikatsioon: «Cosmopolitan» 1918; oktoober
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Veretaja»
antoloogia «Lend võimatusse» 2004

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.714
Arvustused (7)

Inglasest teadlane satub Melaneesias pärismaalaste varitsuse ohvriks. Ta saab haavata, ent jõuab elu eest põgenedes väikesesse tsilvilisatsioonist eraldatud pärismaalaste külla. Edasi läheb lugu ulmeliseks. Hea tekst, zhanriliselt liigitub teaduslikuks fantastikaks.
Teksti loeti eesti keeles

Tõeliselt hea lugu, eriti kirjutamisaastat arvestades. Muidugi kannatab tekst pisut tolle aja kaanonite all, kuid ometi on kogu meeleolu ja sõnum korralikult välja peetud - täiesti selle mehe tasemel.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult päris hea lugu. Mitte just kõige parem, aga piisavalt hea, et õigustada kogumikku sattumist. Ega mul muud lisada polegi. Neli
Teksti loeti eesti keeles

Kahtlustasin algul tegelikult, et tekst toimub kusagil Alaskas, kus siis on pandud midagi fantastilist. Kuid eksisin. Sellist Londoni poolt polegi varem näinud. Oli mulle ju täiesti teadmatu, et ta ulmekirjandustki harrastand on. Kuid vägagi hästi välja tulnud. Saab mees hakkama nii lumistel nõlvadel, kui pärismaalaste keskel.
Teksti loeti eesti keeles

Viimase "Marduse" viimane lugu. Õnneks oli see ülihästi valitud ja vääriline finaal sellele eesti ulme seni vingeimale ulmesarjale. Vanameister Jack London suudab üllatada - niiväga kui ma ka ei hinda "Ürgset kutset", "Smoke Bellew`d" või "Elujanu", ei osanud ma teda seni ulmekirjanikuks pidada. "The Red One" (mulle eestindus "Veretaja" ei meeldi, ei anna absoluutselt edasi mu meelest selle hiigelsuurt pärli meenutava kosmosest saabunud objekti värvi ja viitab ainult inimohvritele mis sellele pühendati) on väga vinge eksootilise taustaga - Guadalcanali saar Saalomoni saartel - ja haarava süžeega lugu briti maadeuurijast - teadlasest, kes satub kiviajas elava kannibalide-peaküttide hõimu juurde ja kuuleb seal kummalisest tähtede juurest tulnud kultusobjektist.

Julgen soovitada, kindel "viis".

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: