Kasutajainfo

Nathalie Henneberg

17.10.1917-24.06.1977

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Nathalie Henneberg ·

Des ailes, dans la nuit...

(jutt aastast 1962)

ajakirjapublikatsioon: «Fiction» nr. 109 (detsember 1962)
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Nathalie Henneberg oli vene päritolu prantsuse ulmekirjanik. Ka tema mees Charles Henneberg oli ulmekirjanik ning (nagu paljude ulmekirjanikest abielupaaride puhul kombeks) on ka Hennebergide puhul üsna segane, et kes mida kirjutas. Algselt ilmusid kõik tekstid mehe nime all, pärast abikaasa surma lisas naine oma nimele lühendi Ch., viidates nõnda abikaasale ning tagantjärele ongi paljud Hennebergide tekstid ilmunud autorinimega Nathalie Ch(arles). Henneberg.

«Tiivad, mis öös...» (ingl. Wings in the Night) on tõenäoliselt juba Nathalie enda kirjutatud, sest ilmus teine kolm aastat pärast abikaasa surma ning jutu temaatika on kah... noh, selline pisut slaavilik ja naiselik!

Pean tunnistama, et see jutt tekitab minus sihukesi kummalisi värinaid... kõige õigem oleks kasutada sõnaühendit «orgastilisi värinaid», aga see pole täpne, jutul pole midagi pistmist seksi ja mõnuga... viimasega ehk isegi on. Kui nüüd õõva, jälkuse ja romantika segu saab mõnuks nimetada. Kujutan ette, et kui H. P. Lovecrafti loomeja tipp oleks langenud 60ndatesse, siis oleks ta vist nõnda kirjutanud. Lima, vana loss, iidsed asjad, multiversum, armastus, kirg ja ajuti üsna seosetult voolavad mõtted...

Jutu sisuks on prantslanna ja itaalase reis Poolasse, kus vanast aadlilossist on leitud hulk kunsti, mille see aadlik on natsiarmees teenides ilmselt kõrvale pannud. Antud isikud peavad lossis oleva kunsti arvele võtma, et seda saaks siis seaduslikele omanikele tagastada. Aadlisuguvõsa on vana ja ulatub välja templirüütliteni... ning päris normaalne pole selles suguvõsas kah vist keegi olnud...

Edasi rääkida pole mõtet... niikuinii ei suuda ma edasi anda sajandikku sellest suurepärasest kaifist, mis ma juttu lugedes olen saanud. Kui kellegiga võrrelda, siis vahest ehk Indrek Hargla lugudega Grpowskist... mitte et nad väga sarnased oleks, aga sisselõige mille autor lugeja hinge teeb on umbes sama sügavusega... saavad nii mõistus kui tunded oma osa kätte.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: