Kasutajainfo

James P. Girard

1944-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· James P. Girard ·

The Alternates

(jutt aastast 1976)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Jälle pea tundmatu autori esimesi jutte, kirjanduslikult viisakas kõrgstiilis, mis minusuguse kõrgharimata lugeja mõnikord siiski võõrsõnade leksikoni järele läkitab. Sisuliselt on tegu antropoloogilise roboulmega, seda sõna otseses mõttes. Minategelane Dr. Saricks on antropoloog, kes lahanud selle teaduse raamistikus kaasaegset kultuuri ning pühendanud oma popteaduslikus menukis mõned laused ka robootilise kultuuri isetekke võimalikkusele. Eelkõige nende paari lause pärast kaasab ekstsentriline teadusguru ("sotsioloog-biheiviorist") Dr. Scanlon ta rahvusvahelisse teadlaste rühma, mis jälgib väikesel saarel robotite (keda projektijuht nimetab "alternaatideks") koloonia käekäiku ning püüab seda suunata kultuuri isetekke teele. Kampa on kutsutud ka Saricksi kunstiajaloolasest abikaasa Sarah. Eraldatud saarel viibimine ei too kriisis vaevlevasse abielusse oodatud värskust. Lõpuks kujuneb klassikaline armukolmnurk; puänt on suhteliselt aimatav.

Autor on tekitanud uue, antropoloogilis-kultuurilise kihi klassikalisele Tundelise Masina teemale ning tema erialane haridus torkab meeldival moel silma. Mõnes mõttes on loo kõige paeluvamad lõigud kas minategelase arutlevad sisemonoloogid või vestlused filosoofi ja teoloogi Reverend Michaelsoniga. Huvitav element on raadio teel kõikjalt pöördutav WIB ehk World Information Bank, mõnusalt anakronistlik katse kujutada tänast WWW-d.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: