Kasutajainfo

Bruce Holland Rogers

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Bruce Holland Rogers ·

The Dead Boy at Your Window

(jutt aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «North American Review» 1998; november/detsember
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Surnud poiss teie akna taga»
antoloogia «Pilet utoopiasse» 2007

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
4
1
0
Keskmine hinne
3.7
Arvustused (10)

See jutt pälvis Bram Stokeri auhinna kui aasta parim ingliskeelne õuduslugu. Oli tsipa õudne aga peamiselt siiski liigutav. Väärt oma auhinda ja minu poolt antud viite.

Keegi naine sünnitab surnud poja. Naine ei lepi olukorraga ja jätab poja elavate maailma. Ta osavate kätega mees ehitab seadme, mis surnud poissi eakaaslastega sama pikaks venitab. Poiss ei söö raasugi, seepärast ka ei kasva. Kui aeg jõuab kätte, pannakse poiss kooli. Seal teda kiusatakse, sest on ta ju ebaloomulikult kõhn ja erineb ka muidu teistest poistest. Ühel päeval seovad teised poisid ta tuulelohe külge ja lennutavad kõrgustesse. Poole sellest meistritööst olen ümber jutustanud, edasi lugege juba ise!
Teksti loeti inglise keeles

Lühike ja armas jutt, mis lisaks HWA Stokeri auhinnale saamisele oli ka Nebula nominant.

Antud tekst näitab suurepäraselt, et sõna «õudus» (horror) pole alati kõige parem sõna ühe ulme alaliigi tähistamiseks... minu jaoks polnud jutt üldsegi õudne, pigem hoopis südamlik! Omaenese tarkusest peaks ma sellist juttu hoopis dark fantasyks, mõeldagu selle termini all mida tahes. Aga ma saan aru küll, et enamike inimeste jaoks on surm ja elav surnu seda enam, ikka õudne juhtum küll...

Autor ise peab teksti selliseks täiskasvanute õhtujutuks, mida oleks sobilik enne und lugeda... igatahes pani Bruce Holland Rogers kokku antoloogia «Bedtime Stories To Darken Your Dreams», kus sees koostaja enda «Surnud poiss sinu akna taga» ja teiste autorite samalaadsed lood. Raamat on rohkelt illustreeritud Alan M. Clarki suurepäraste piltidega. Tõeline sügiseinimeste pidu!

Teksti loeti inglise keeles

Seda, et tegemist peaks olema õudusjutuga, taipasin alles nüüd, eelnevaid arvustusi lugedes. Ei olnud õudne, miskipärast ka mitte liigutav. Kehv ka polnud, aga hea ka mitte. Keskpärane oli.
Teksti loeti eesti keeles

Milleks kirjutada selliseid lugusid? Üldjuhul on sellised lühijutukesed mannetud: ei haaravat sisu ega rabavat lõppu. Mõjuvad justkui näpuharjutusena, mida on ehk vaja autori enda, mitte aga lugeja jaoks. Lugeda ju võib, soovitama siiki ei hakka...
Teksti loeti eesti keeles

Sünnib surnud laps, aga vanemad ei lepi sellega. Nad jätavad lapse elavate juurde, kuid nii ei saa see juu jääda. Suhteliselt igav ja tühi jutt, kahjuks mitte ka eriti õudne. Sobiks pigem mingisugusesse moodsate muinasjuttude kogumikku kui sellesse antoloogiasse. Kolme veab välja, aga mitte rohkem
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: