Kasutajainfo

Fred Hoyle

24.06.1915-20.08.2001

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Fred Hoyle ·

October the First Is Too Late

(romaan aastast 1966)

Hinne
Hindajaid
0
2
1
1
0
Keskmine hinne
3.25
Arvustused (4)

Seda romaani on peetud läbi aegade parimaks seikluseks ajas. Teoses ühinevad füüsika seadused, muusika, ideede ajalugu ning Antiik- Kreeka väga omapärasel viisil. Nii, nagu maakoor koosneb liikuvatest laamadest, nii puruneb Maal seni ühtne aeg eri laamadesse. Inglismaa elab aastat 1966, Prantsusmaa ja Saksamaa sõdivad veriselt aastas 1917, Antiik- Kreekas selgitavad Ateena ja Sparta omavahelisi suhteid ning mujal Maal elatakse aastas 8000. Peategelaseks on eri aegades seiklev noor helilooja meie ajast. Teose lõpus peab too helilooja valima: kas naasta tänapäeva või jääda aastasse 8000? Klassika. Sirvisin romaani 10.07.98 uuesti läbi. Tegelased nõrgalt kujutatud, ei ole tõesti klassika.
Teksti loeti soome keeles

Õudne raamat. Suisa viktoriaanliku võltsvagadusega kirjapandud mannetu lalin. Üks neist vähestest raamatutest, mille puhul mul tõesti kahju on, et ma ta lugemisele aega olen raisanud. St. peaaegu igaühel meist on miski nägemus, kuidas elu tulevikus välja võiks näha (siin käib jutt sellest 8000ndast aastast). Kõik ei rutta õnneks seda raamatuks vormima. Hoyle'i nägemus passib selle sajandi 20-ndatel aastatesse. Ootasin räiget hard SFi, sain ilaste tegelaskujudega "kummalise teekonna" ning arvan tagatipuks ülbelt, et minu poolt pandud hinne kajastab romaani väärtusi objektiivselt. Briti SF (Wells, Wyndham, Baxter) on paljudel juhtudel lihtsalt kohutav. Juhtum ise on hea näide sellest, et BAASi arvustustele ei tohi lugemisvara valides liialt loota.
Teksti loeti inglise keeles

Tegelased olid natuke mitteulmelised selles raamatus :-) S.t et väga harva tuleb ette ulmekat, kus peategelaseks on näiteks klaverimängija. Muidu - ma pole Andri kirjutet väga karmi kriitikaga päris nõus, täitsa huvitav oli, tulevikunägemuste üle võib alati vaielda, igaühel on need tõesti omamoodi ja praegune nüüd NII hull ka ei olnud. Panin nelja, sest meenutas natuke Baxteri ''Ajalaevu'', kuid jäi viimasest siiski maha.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: