Kasutajainfo

Urmas Alas

1956-

  • Eesti

Teosed

· Urmas Alas ·

Hea halb päev

(jutt aastast 1990)

ajakirjapublikatsioon: «Põhjanael» 1990; nr. 9 - nr. 10
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
3
4
0
0
Keskmine hinne
3.625
Arvustused (8)

Päris tore jutuke: inimesi ründavad mingilt teiselt planeedilt pärit fanaatilised putuk-olendid, kes pidavat omal planeedil kuskil orus otse jumalalt korraldusi saama. Lähevad siis kaks seiklejat asja uurima... Selles on Jüri Kallasel (vt. järgmine arvustus) muidugi õigus, et lugu tundub olevat kahtlaselt Gregori ja Arnoldi kloon.
Teksti loeti eesti keeles

Urmas Alas kuulub minu jaoks nende autorite hulka, kes on lootusi petnud.

Mäletan, et ta esimesed jutud, mis 80ndate keskel «Nooruses» ilmusid lubasid palju... aga enamus neist «Pioneeri/Põhjanaela» lugusid on (minu jaoks küll) lati alt läbi lippamine.

Ka kipuvad Urmas Alase jutud minule paljusid tuntuid (Lääne) lugusid meenutama, ka see! Miski Sheckley Gregori ja Arnoldi kloon... ääretult kunstlik lugu, mis algab suvaliselt ja kuhugi välja ei jõua... meelde ka eriti ei jäänud.

Alase häda ongi selles, et pikad tekstid upuvad tal mõttetusse sõnavahtu, samas jääb palju olulist tal lihtsalt lahti kirjutamata... lühilood aga kipuvad tal liialt ruttu ära lõppema. Esitatakse probleem, natuke uimerdatakse ning siis kiire lõpp!

Võimalik, et Urmas Alase jaoks on (ulme)kirjanduses olulised muud väärtused, aga mulle sihuke laad ei meeldi... ning tema variant ulmest pole ka kuigi veenev.

Teksti loeti eesti keeles

Gregor-Arnold, Oberg-Muhel??? Ilmselt küll. See kopeerimise tunne tuleb peale ka neid teisi Obergi ja Muheli lugusid lugedes. Paneks talle sama hinde, kui nendele teistelegi O&M lugudele. Pole millegipoolest parem, aga millegipoolest halvem ta ka ei ole. Selline paras keskmine lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Nojah, dekoratsioonid dekoratsioonideks, aga lugu oli kuidagi tyhi ja ko~le. Obergi ja Muheli lugudest on ta siiski ko~ige rohkem meelde ja"a"nud - kasvo~i vaid ta"nu sellele kysimusele, et kuidas mo~justas maalaste ka"sutuses olev teave putukate jumala olemuse kohta nende fanatismi. Kui na"iteks keegi fanaatilisele kristlasele va"idaks, et jeesus ristil ei surnudki,vaid minestas, ja et maava"rin kivi ta haua eest lykkas, ei usuks see toda juttu kohe kuidagi. Nii et ei myy see ideee end mulle maha. Kohe kuidagi ei myy. Alasel miskit ikka va"ga la"bi mo~tlemata mu meelest ja"i. Varasem looming oli ju nagu parem...
Teksti loeti eesti keeles

Lugesin kümme aastat tagasi... ja meeldis. Elasin kaasa. Samas olin ma ikka paras poisike veel sel ajal. Nii et jälle siis nostalgia eest...
Teksti loeti eesti keeles

Üle kümne aasta lugemisest. Sai üle lapatud ja meenus küll, miks ei. Abitu. Nii sisult kui kirjalt. Tegelt tahaks nostalgiast anda "nelja", kuid ei, täna pole see päev. Ega ei tule kah.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: