Kasutajainfo

Jüri Kallas

20.04.1967-

  • Eesti

Teosed

· Jüri Kallas ·

Ma ka ujun

(jutt aastast 2014)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 13: Meister ja õpipoiss» 2014

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
2
0
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

Autor, vanema põlve literaat, guru, eesti ulme zoonoosse koolkonna rajaja ning ainuesindaja, alustas üle 20 aasta tagasi tulevikupildist, milles kõik olid ennast seaks joonud. Tänavusel, seakatku aastal, on ta aga otsustavalt eemaldunud nii põrslastest kui kähmaklastest ja rõõmustab oma nõtke prooosa austajaid hoopis peenema ning maitsemaka valikuga. Röhhuuja ja hallekaaga!

Helenkäiti kõrval on see siin lausa maailmakirjandus.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu, mis näeks ilmselt kinolinal splatter-komöödiana lõbusamgi välja kui paberil. Kana kujutamine personifitseeritud intelligentse olendina polnud minu meelest parim valik, sest see tekitas liiga palju küsimusi tema tegevuse motiivide kohta-parem oleks olnud piirduda tundmatu kolli ohvriks langevate sõprade vaatenurgaga.
Teksti loeti eesti keeles

Üks mu umbes kolmest lemmikust viimaselt jutuvõistluselt. Eelkõige lühiduse tõttu. Oskab ju igaüks ette kujutada, kuidas King või mõni teine õuduka kaanonist lähtuv autor oleks vähemalt kümnel leheküljel püüdnud kahte jobu lugejale lähedaseks kirjutada, teinud seda hästi igavalt, nagu King ikka, aga siiski kuidagi kurjakuulutavalt, jobudele midagi kaastunnet äratavat külge kleepinud. Ning teist vähemalt kümme lehekülge oleks saanud kirjeldada laborit ja professorit ja geenmanipulatsioone. Osavam autor oleks labori ja jobud veel kuidagi sidunud, pannud laborisse tööle ühe jobu õe või kunagise pruudi ning saanud täiendava võimaluse pinget kruttida. Tulemuseks oleks olnud hall ja igav jutt.

Sageli võtan ma tekstil hinde alla, kui pole selge, kes, kellele ja miks juttu esitab. antud juhul on genius loci jutustajana õigustatud. Sapienti sat, eks ole.

Teksti loeti eesti keeles

Pandud on lühidalt ja täiega, täitsa lõbus. Seda ülalmainitud labori ja õe värki oleks võinud muidugi väheke juurde olla pandud, et viit saada :)
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: