Kasutajainfo

Aleksandr Bushkov

4.04.1956-

Teosed

· Aleksandr Bushkov ·

Rõtsar iz niotkuda

(romaan aastast 1996)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Lugu vene majorist Stanislav Svagorist ehk Stasist, kes hakkab Mongoolias arheoloogiliste kaevandustööde käigus tasapisi maa alla vajuma. Alguses õnnestub tal end viimasel hetkel maa peale tagasi vedada, aga ükskord jõuab vajumis protsess lõpuni ja Stas satub teise aega. Suuri vaevu õnnestub tal põgeneda ja ta satub oma aega tagasi. Olekski nagu lugu läbi, aga Stas vajub uuesti mingisse teise aega ja sealt enam pääsu ei ole. Selles maailmas eksisteerib maagia ja mingil määral on ka tehnika arenenud ning ülikud elavad lendavates kindlustes. Kas on tegemist tulevikuga või kauge minevikuga Stas päris hästi aru ei saagi. Uues maailmassatub peategelane koheselt õukonna intriigide keskele ja peab hakkama oma elu eest võitlema.

Küllaltki ladusalt ja hästi kirjutatud raamat. Natuke oli ehk maailma kirjeldamisega üle pakutud, samuti sündmusi oli liiga tihedalt üksteise otsa topitud korralike põhjendusi andmata. Maagilises maailmas kaasaegsete laskerelvade kasutamine lisaks mitmetest muudest teostest tuntud teema arendused midagi omalt poolt lisamata.

Eriti jäi mind häirima teose lõpp, kus 60 leheküljel oli toodud antud maailma detailejustkui kirjanik püüaks lugejale selgeks teha, kui suure ja huvitava maailma ta ikkagi on kokku kirjutanud.

Negatiivseid jooni tuli üleslugemisel küllaltki palju kokku aga raamat iseenesest mulle meeldis. Ma olen, selle raamatu põhjal, hiljemgi nõus antud autori teoseid lugema.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: