Kasutajainfo

Dan Morgan

24.12.1925-4.11.2011

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Dan Morgan ·

Parking Problem

(jutt aastast 1965)

eesti keeles: «Parkimisprobleem»
«Horisont» 1968; nr 8

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
9
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (9)

Muhe lugu minu lapsepõlvest!

Ajakirjas «Horisont» ilmunud ulmejutud kuuluvad enamjaolt minu kõigi aegade mõttelisse TOP 100sse. Ilmselt on põhjuseks nostalgia ning ka see, et omal ajal kui ma neid esmakordselt lugesin, siis olin ma noor ja ulmet vähelugenud kodanik. Loomulikult tuleb kiita ka ajakirjas ilmunud juttude väga head valikut...

«Parkimisprobleem» on selles suhtes eriline, et väikeseformaadilises «Horisondis» oli see viimane ulmejutt, mida ma lugesin, sest minu kasutatavas lugemissaalis antud ajakirjanumber puudus ning juttu sain ma lugeda alles siis, kui õnnestus see ajakiri osta.

Jutt on muheda huumoriga kirjapandud tekst. Mitmed lõigud on senini peas. Sisuseletus oleks liiast, sest lühijutt on ühe hingetõmbega loetav. Soovitan! Iseäranis hurmavad on need jutu alguses ja lõpus olevad entsüklopeedilised katked. Lugege seda ruumiväliste parkimiskambrite lugu... juhul kui te seda muidugi juba teinud pole!

Aeg on vaid viielt plussid maha lihvinud... igatahes on mul üsna tõsine huvi Dan Morgani teiste juttude järele. Kahjuks on see kulukas huvi, sest jutukogu talt ilmunud pole: kõik tekstid on laiali antoloogiates ja ajakirjades...

Teksti loeti eesti keeles

Kole hea jutt tõesti, olin ise vist ca 11-12 aastat vana, kui seda lugesin, ja käisin pärast kõigile ühe teatud punase plastmassi huvitavatest omadustest seletamas ;-) Igal juhul tasub juba üksnes selle jutu pärast raamatukokku minna.
Teksti loeti eesti keeles

Eriti mönus lugu "meisterkurjategija" Arthur Crunchi äpardustest ruumivälisest parkimiskambrist varastatud kolmerattalise söidukiga.Need kes seda lugu vanast väikseformaadilisest "Horisondist" veel lugenud pole,peaksid seda kindlasti tegema,lugu on seda väärt.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu sellest, kuidas üks teadlane leiutab antigravitatsiooni otsides kambri, millesse pandud esemed kaovad, kuid ilmuvad kuue tunni pärast tagasi. Elusad elutult aga elutud muutumata kujul. Teadlane ise vistkab uurimustöö peatselt nurka, kuid tema assistent näeb sellises kambris lahendust arenenud riike vaevavale parkimisprobleemile - ning leiutabki parkimiskambri. Selle tööpõhimõte on lihtne: lükka aga kuue tunni jooksul kuipalju tahes autosid sisse ja võta hiljem välja - peaasi, et vaid õigel ajal kohal oled, sest muidu on järgmine
võimalus jälle kuue tunni pärast. Selline praktiline lahendus töötab aastakümneid, kuni ühele kurjategijate jõugule tuleb pähe mõte kambrist autosid pihta panema hakata. Ja siis hakkavad sündmused arenema...
Tõepoolest igatepidi väga hea jutt: on huumorit, on actionit, on mõtlemiskohti. Viis, mis viis!
Teksti loeti eesti keeles

20200202 ja veel üks kummardus väikese "Horisondi" fantastikavaramule. Lugu ajab ikka ja jälle itsitama.
Elulähedusest: Heinlein defineeris ühes oma jutus juba kas 40. või 41. aastal jalakäija kui inimese, kellel on õnnestunud oma auto ära parkida.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: