Kasutajainfo

Lev Veršinin

14.08.1957-

Teosed

· Lev Veršinin ·

Selva ne ljubit tšužihh

(romaan aastast 1999)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Yle terve Galaktika laiali paljunenud inimkond on toibumas viimasest suurest Kriisist. Iseseisvuma kippunud perifeeria ja emakese Maa vahel ligi sajand kestnud "kodusõja" lõppul on kindel keskvõim taastatud ja ohjad kindlalt shoti mägijärve kaldal erakleva vana ex-sõjaväelasest diktaatori kämmalde vahel. Sõjajärgse riikliku terrori tingimustes on kommertstruktuurid ydini kriminaliseerunud. Vana diktaator yritab kahte suuremat korporatsiooni-maffiat yksteise vastu mängides jõudude tasakaalu säilitada.

Asjaoludel mida autor ei pea vajalikuks põhjendada on Galaktikas normaalse transpordisysteemi taastamiseks vajalik ehitada suur keskne kosmodroom. Sealjuures on see kosmodroom vaja ehitada yhele konkreetsele planeedile. Planeedi nimi on Valkyyria. Asustavad seda kriisieelsest kolonisatsioonilainest jäänud kasakasarnased asunikud ja indiaanlased-pärismaalased.

Kosmodroomi ehitamiseks on kõigepealt vajalik yles ehitada kohalik infrastruktuur, alates raudteest. Poolmetsistunud kasakad kes Valkyyriat ametlikult esindavad osutuvad raskesti kontrollitavateks. Olukorra ravimiseks viiakse kohalike tasandikuindiaanlaste seas läbi kiire progressorlus. Loodud "demokraatliku omavalitsuse" troonile istutatakse Suur-Ja-Võimas-Kalju tyypi marionett. Kasakatele tehakse ettepanek mõnele teisele planeedile ymber asuda, või muidu..

Samal ajal sooritab planeedil hädamaandumise kosmoselaevastiku fregatt. Meeskond tapetakse indiaanlaste poolt. Ainsana jääb ellu fregati teine piloot kes juhtumisi on ka Galaktika diktaatori tytrepoeg ning ainus pärija. Noormees pageb selvasse, satub kohalike mägihõimude juurde ning armub kõrvuni kohalikku näitsikusse. Juhtumisi on too näitsik yhtlasi kõigi mäestikuindiaanlaste ylempealik.

Selline sõnaohtra ja ilutseva kirjastiiliga vähe ärasolgitud kosmoseooper kestab enam-vähem normaalses vormis esimesed kolmsada lehekylge. Kusagil sealmaal, võta nyyd kinni kas jooksis autoril katust pealt või kylastas teda muusa, igastahes läheb asi kätte avalikuks absurdiks. Raamatu lehekylgedele ilmub kõnelev Baskervillide koer, kes soovitab et "ära sa mees öösel soo peale mine", katusekambrit välja yyriv hr. Karlsson, Cristoffer Robinit taga otsiv Väike Notsu, Jonathan Livingstone Merikajakas..

Selliste jaburushoogudega läbi pikitud tegevus läheb edasi veel kakssada lehekylge, kuni võiduka lõpuni suhteliselt suvalisel kohal. Ma kahtlustan et seal sai raamatu maht lihtsalt täis ja tegelikku lõppu peaks ilmselt lugema sarja teisest osast. Vahetult pärast esimese tellisega maha saamist ei ole ma sugugi kindel kas ma teise osaga ennast vaevama hakkan, mis sest et riiulis paistab see mõnevõrra õhem välja.

Positiivse kylje pealt. Raamatus on tohutu hulk tegelasi ja erinevaid tegevusliine, mis tegelikult justkui ei olegi tegevusliinid ja mida raamatu käigus tasapisi aina juurde ja juurde tuleb. Mõned nendest olid välja kukkunud ysna löövad. Näiteks kunstiteaduste doktor, Shanaitshiku asunduse linnapea, keda kõik peksavad, kes nutab kui tema käest konservid ära võetakse ja kelle loominguliseks väljundiks ning ainsaks ametikohustuseks on surmatunnistuste kirjutamine. Anyhow, yle kolme see nähtus minult ei saa.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: