Kasutajainfo

Raivo Seppo

29.01.1973–

  • Eesti

Teosed

· Raivo Seppo ·

ajakirjapublikatsioon: «Noorus» 1992; nr 4/5 – nr 6/7
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Raivo Seppo «Hüatsintsõrmus» 1995

Tekst leidub kogumikes:
  • Noorus
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
0
1
0
1
2
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (4)

Lugu sellest, kuidas miski tegelinski (Egon) omale naist otsib ja leiabki siis kuskilt külast ühe tirtsu (Agnes), aga Agnese papi on ta juba Surmale enesele ära lubanud. Kuid see ei sega ja nii nad abielluvad, aga varsti Agnes miskipärast sureb ja Egonit tuleb Lilith (on selline naiskurat) ise lohutama, viib ta põrgusse ja Egon saab seal miskiks kuradikeseks, aga tahab Agnest ikkagi tagasi saada jne jne jne.
Suhteliselt normaalne õuduslugu, ent olid mingid ilgelt häirivad kohad sees. Jama ju tegelt kui miski kasepuu mürtsuga maha kukub, kui mingit põhjust pole ja siis need surnuaiastseenid ka mõned. (Suht lapsikud trikid õudusjutu jaoks, aga ikka kasutatakse). Aga need lapsikused võiks tegelt andeks kah anda, kuna see lugu on seal kogumikus (Hüatsintsõrmus) vist kõige vanem lugu (1990 kirjutatud) ja RS kirjatükid ei olnud veel piisavalt arenenud siis. Nelja saab peamiselt nende mõttetute lapsikuste pärast. Kui neid ei oleks, saaks vist kenasti viie kätte.
Teksti loeti eesti keeles

Absoluutselt mõttetu lugu. Ainus positiivne punkt on lobe sõnastus, aga sõnastatud on õudselt äraleierdatud, sadu kordi vanades õudukfilmides nähtud võtteid, millel mingit hinge sees ei ole. Lugu lainetab yhest seinast teise, puudub terviklikkus. Stseenid on hirmsal kombel proportsioonist väljas, kirjutaja on endale põrgustseenidega nii ilmselgelt liiga suure tyki haaranud ja hambad ei hakka sellele kuidagi peale. Tuleb yks mõttetu sebimine välja.Lugu oleks äärmiselt piinlikkusttekitav, kui tegemist oleks täiskasvanud kirjutajaga, 17-aastase puhul on seoke tundlemine arusaadav. Selgusetuks jääb ainult, miks see käkk muidu nii huvitavasse jutukogusse yldse pandi? Esimese loona võttis see kõvasti lugemisehoogu maha.
Teksti loeti eesti keeles

Jutt oli nõrk.(meenutas minu enda mõnda üllitist, mis Algernonist tagasi oli saadetud) Sisu kuidagi seosetu ja tühi ning põrgu kirjeldused pigem humoorikad kui õudsad.Hea huumori eest tulebki 2 pt
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: