Kasutajainfo

Eleonora Ratkevitš

18.07.1961-

Teosed

· Eleonora Ratkevitš ·

Džet iz Džetvena

(romaan aastast 1996)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (5)

Võluv fantasy!!!

Olen seda romaani poole aasta jooksul juba kolm korda lugenud... lihtne ja ilus lugu, mida ma loen siis, kui tuju on halb ning tekib igatsus millegi ääretult ilusa ja hea järele...

Romaani peategelane on Illari – logelev aadlik ning õukonnaintriigide mõõdukas meister. Ühel õhtupoolikul, mil Illari naaseb linnast, sel õhtupoolikul tõmmatakse Illari sadulast. Järgmisel hetkel vihiseb õhus viskekuul – oleks Illari sadulas püsti olnud, siis oleks kuul vastu ta pead vihisenud... läheb mõnusaks löömaks. Löömingu lõppedes hakkab Illari ringi vaatama, et kus ta hobune on... hobune on alles ning teda hoiab ratsmetest seesama käsi, mis Illari ennem sadulast tõmbas...

Nõnda tutvubki Illari dzhetiga. Dzhetven on üks meistrite elupaik, koht mis hiilgab erilise käsitööliste ja muud liiki meistrimeeste rohkusega. Miskipärast on nõnda seatud, et Dzhetveni elanikud saavad elada vaid oma koduorus... võõrsil elavad dzhetid on kõik hullud. Illari elupäästja miskipärast pole... kummaline tegelane küll, kuid mitte hull. Dzhet palub end Illari teenistusse... talle nimelt iga peremees ei kõlba, Illari oleks aga üsna hea variant.

Kaaslased koos ning lähebki intriigideks ja questiks. Rännatakse ja sõditakse, lõbutsetakse ja võideldakse, lahendatakse saladusi ning jõutakse selgusele ääretult olulistes küsimustes... Sellepoolest on romaan tüüpiline fantasy quest, ebatüüpiline on aga sedasorti kirjandusele omase õõnsa pateetika puudumine. Romaan on ehe ja inimlik lugu... pisut isegi lüürilise muinasloo kanti... Mulle meeldib see igatahes kohutavalt, kuid soovitada ei julge?

Teksti loeti vene keeles

Tõesti suurepärane fantasy ja igati mõnus lugeda.
Muud nagu lisada enam ei saagi, muidu tuleb koos Jyrka arvustusega juba ümberjutustus välja.

Hindeks kindel viis ilma igasuguste hinnaalandusteta.

Teksti loeti vene keeles

Näen, et seda teost on siin juba tublisti kiidetud. Seda ka õigustatult, sest tegemist on ühe tõeliselt põneva ja ladusaltkulgeva looga. Ja... tegelikult ongi kõik oluline siin juba ära öeldud. Lugeda tasub kindlasti.
Teksti loeti vene keeles

Mida rohkem ma neid Ratkevitshi kirjutisi loen seda enam syvenem minus mõte et maalimakirjandus võidaks kui ta neid näituseks David Drake`iga kahasse kirjutaks. Et oleks keegi kes tema eest worldbuildingu ja syzeeskeemi ette ära teeks. Tõele au andes, kohati annab autori heldekäeline suvalisus ysna armsaid resultaate. Dzetvenisse viib kaks teed. Yhel teel ootab meid varitsus. Mis teha? A me läheme ringiga, teist teed mööda. Ja nii ongi meie tegelased järgmisel lehekyljel otsapidi Dzetvenis ja ise ka imestavad kui lihtsalt see neil läks.. ;)
Teksti loeti vene keeles

Ei ole tegelt üldse halb aga kõik, nagu eelpoolarvustaja mainis, käib kohutavalt lihtsalt. Maailm on huvitav ja võlukunst suuret jaolt mittetavapärane aga kõik on nii lihtsate joontega välja toodud. Samas siiski huvitav lugeda. Kolm on vaid liigse lihtsuse eest.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: