Kasutajainfo

Kari Nenonen

24.04.1949-19.11.2006

Teosed

· Kari Nenonen ·

Noitarovio

(jutt aastast 1989)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Jutt, mis pakub lugejale satanismi, jõhkrat seksi, verepilastust ja enesepõletamist kriminaalses raamistuses. Ükski neist komponentidest pole küll eesmärk iseeneses, vaid teenib nö. sügavamat tausta, aga... pole paraku minu maitse.
Teksti loeti soome keeles

Kõige pikem ja samas ka kõige süngem jutt samanimelises kogumikus. Noor fotograaf satub death metal bändi kontserdijärgsel afterpartyl bändiliikmete satanistliku rituaalse vägistamise ohvriks ja kaotab alates sellest vähehaaval sideme reaalsusega, pidades ennast nõiaks. Vahele on põimitud mälestusi lapsepõlvest tõsiuskliku isa karmi käe all kasvades ja ühtlasi korduvalt intsesti ohvriks langedes. Kulminatsioon on sünge, lõppedes suitsiidiga, kuid kogu lugu on edasi antud üsna segaselt, nii et tegelikult on võimatu aru saada, mis siis tegelikult ikka toimus. Nenonen on vaba eesti kirjameeste ja - naiste põhipuudusest, oskamatusest kirjutada huvitavaid lugusid, mille tulemusena enamust kodumaist vastavat kirjandust võib edukalt kasutada unerohu asemel. Hinde võtsid siiski alla küllaltki külmaks jättev teema ja pisut kummaline suhtumine metallimuusikasse. Leidub siinsamas meie kõrvalgi märksa jubedamaid tüüpe kui satanistidest deathmetallistid, mõningad neist koguni poliitikute maski alla varjunud.
Teksti loeti soome keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019

Autorite sildid: