Kasutajainfo

John Maddox Roberts

25.06.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· John Maddox Roberts ·

Conan the Marauder

(romaan aastast 1988)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Kui raamatu pealkirjas on sõna "Conan", siis on oodata ka spetsiifilist kujundust ja "Conan the Marauder" ei valmista pettumust: pikkade juustega mõõka keerutav poolpaljas vägilane, kelle kehaehitusega võidaks mis tahes kulturistide jõuproovi. Tema kõrval hoiab pistoda kaunis naine, tõenäoliselt mõne fitness-võistluse laureaat. Vist on ka liigne mainida, et raamat on pehmekaaneline...

Vaba mees Conan uitab mööda steppi, erilist sihti tal ei olegi. Selles maailmas eksisteerivad sellised piirkonnad nagu Khitai, Vendya (India), Turania (türgi) jmt. Varsti piiravad vibulaskjatest ratsamehed ta sisse ja mõõgamees langeb vangi - orjaks. Vibulaskjad on hürkaanid, kelle elu- ja võitluskommete järgi võib mõista, et prototüübiks on mongolid. Nende väepealiku nimetatakse kagan´ks (khaan)). Kagan Bartatual on plaan vallutada kogu maailm, ent esimene samm selleks on Sogaria linn. Uhke ja trotslik Conan pääseb aga orja seisusest ja temast saab väepealik Bartatua alluvuses. Kõrge positsioon tekitab muidugi vaenlasi ja lisaks lahingutele peab kimmerlane võitlema ka Bartatua lemmiknaise ning šamaanide ja maagide intriigidega. Süžee on keskmiselt keeruline ja minu ümberjutustus siinkohal lõpeb. Üldiselt selline tavaline Conani-lugu rohke mõõgakeerutuse, vägivalla ja imeliste pääsemistega. Kerge suvine meelelahutus.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: