Kasutajainfo

William Barton

28.09.1950-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· William Barton ·

Off on a Starship

(lühiromaan aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2003; september
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Lugu sellest, kuidas üks 16 a kutt 1966 aastal Virginias maandunud ufo pardale ronib. Alguses tundub, et mees on loo kirjutamisega parasjagu 40 aastat hiljaks jäänud, kuid edasi läheb lugu paremaks. Palju paremaks. Ütleme, ei ole tõsiselt võetav, aga vedas ilusti välja kuni sellise samuti mitte tõsiseltvõetava, kuid üsna armsa lõpuvindini... Mis omakorda näitab, et jube hea, et päriselus 16 a nolgid naljalt võimsat tehnikat kätte ei saa. Tagantjärele oli see vast ehk Dozoisi aastakogumiku parim lugu, kuigi ilmselt mitte igaühe maitsele. Et kirjutatakse küll tolles igivanas paradigmas, aga tulemus on selline... küps.
Teksti loeti inglise keeles

40 pole igavigkulises plaanis sugugi VÄGA suur mõõt. Ma ei suuda ei kuidagi ei üle ei ümber päästa arusaamiasest, miks jutu stiil Antsule meeldis. Me ju eeldame, et Veskimehe stiil/tahtmine/teostus on ju kah Antsule mokkamööga. Ja oh, kuis ma mitmel korral lugemise jooksul tegin kohustusliku retsitatiivi kõikvõimelise poole: "oh see, kussa ka polnukski, tee ometigi midagigi, et meie kodukeelne Siimukene (in english Simon???), saaks üllitet ka sarnases teoses - las need õhtupoolsed kirjatsurad siis vähekegi häbenema saavad. Las need meitepoolt tunnustet saavad ka ka neitepoolt tundemaie, et miski imelise valemi kaaslusel, et ongi nii, ka sihnandses pisikses kogukonnas on miskitki võimalik teha. Arvestades hr. Milleri omi paleusi, ei saa ma kuiskitki loole üle "koolipoisi" anda (ehkki, mis salata, oli pea üle antoloogia lugu küll). Ent, Ants, kättesattuvate nimel - MEIL ON kes oskavad paremini (ka plain englishis).
Teksti loeti inglise keeles

Alguses tundus mulle, et selle lühiromaani sihtgrupp on mingid vanad ameerika ulmepeerud. Sellised, kes tervitavad üksteist lausega: "Klaatu barada nikto!" ja kannavad kokkutulekutel Spocki kõrvasid. Nii palju oli seal ameerika ulme kuldajast pärit vihjeid filmidele, raamatutele, koomiksitele. Muidugi tundus algusest peale üsna uskumatuna, kuidas küll 16-aastane poiss seda hiigelhulka informatsiooni pädevalt valdama peaks, aga no ehk siis oli selline poiss kes niipea kui lugema õppis midagi muud ei teinudki, kui luges pulpulmet ja vahtis must-valgeid "ulmekaid".

Selle esimese osa hindeks oleks kolm paras olnud. Mida aga edasi, seda lahedamaks hakkas lugu minema. Muidugi on mul teatav nõrkus lugude vastu, mis toimuvad nii kaugel, et mõistus tõrgub seda vahemaad uskumast. Roboti transformatsioon vedas aga suunurka järjest ülespoole, kuni natuke tobeda, aga sobiva lõpupuändini välja.

Rikun natuke BAASi reeglit arvustajaid mitte arvustada ja palun, et keegi mulle Tartsi arvustuse ära selgitaks. Ma ise pole võimeline sellest aru saama.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: