Kasutajainfo

Andrei Dmitruk

10.07.1947–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andrei Dmitruk ·

eesti keeles: «Simson XII»
«Horisont» 1973; nr 6
antoloogia «Diogenese latern: Valimik nõukogude ulmejutte» 1976

Tekst leidub kogumikes:
  • Horisont
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
0
6
6
3
0
Keskmine hinne
3.2
Arvustused (15)

Vaat mis juhtub, kui ei järgita robotiehitustehnika ohutuseeskirjasid. Nii võib ükskord ka inimkond osutuda arengut pidurdavaks faktoriks. Hea lugu, aga mitte "viie" vääriline.
Teksti loeti eesti keeles

Ja, tuleb ikka ette vaadata, et mismoodi midagi teed ja mis lugu loed. Lugu ei meeldinud vaatamata sellele ideele mis seal oli, no ei ole midagi teha. Ja üldse ei maksa liiale minna selliste asjadega (leiutamisega jms). Lugu oli vist mingi kõrgtehnoloogiavastase hoiakuga, aga rohkem ma teda ikkagi lugeda ei kavatse.
Teksti loeti eesti keeles

Elektrivoolu toimel kokkutõmbuv polümeer on muidugi olemas, tehnoloogiliselt pole siin midagi võimatut. Küll aga mõjus ebausutavalt, et sellise strateegilise leiutise (loe: relvaga) tegeles üks inimene ilma võimude sekkumiseta ning lõpuks lasti sel leiutisel lihtsalt plehku panna. On, mis on, seda nüüd küll uskuda ei saa.
Teksti loeti eesti keeles

See pole üldsegi oluline, et kas Valeri Rovnõi tegeles oma leiutisega üksi või (Riikliku Kaitsekomitee?) järelvalve all... tegu on humoreski, aga mitte nõukogude elu olukirjeldusega ning ulmehumoreskina on iga detail omal kohal. See pikk lauselohe oli siin vastuseks eelmises arvustuses esinevale seltsimees Kõiketeadjale!

Miks siis neli?

Suht igav (ja banaalne) lugu on, ka kirjutatud suht lamedalt, aga ega Dmitruk eriti palju paremini ei oskagi.

Teksti loeti eesti ja vene keeles

Hea lugemisvara. Muud ei midagi. Midagi eriti hiilgavat ei ole ja millegi kallal norida kah mitte. Idee, et masinavärk võib hakata inimest vaatlema tähtsusetu dubleeriva detailina, polegi nii paha. Keegi teine oleks sellest taolise jutu teinud, et...
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Lugu, kus kvaasivalkudest ülikond iseseisvaks muutus ning looja kui tarbetu kõrvale heitis, oleks paar-kolmkümmend aastat tagasi vast nelja saanud, aga nüüd....ei tahaks mitte heaks hinnata. Loetav – seega kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Ei olnud kuigi vapustav. Mingi sugune tehilihastega inimene kollitas kogu ilmas ringi ning üks kord oleks teda peaaegu reaktiiv hävitajatega allalastud. Diogenese laternas on palju väärtuslikemaid jutte. See oli lihtsalt ideevaeguse sünnitus, kuna idee ei olnud kuigi hea. Teostusel polnud suurt vigagi, kuid minu jaoks on alati idee esmatähtis ja siis alles teostus. Natuke oli tunda ka loogika vaegust. Nimelt milleni taheti nende simsonitega välja jõuda. Tundus nagu super inimesteni (Homo superinioides). Kui ni,i siis mille jaoks, kas see oleks olnud parem lahendus inimkonna probleemidele. Ja peale kauba oleks siis õiged inimesed välja surnud või eemaldatud kui kõrvalised objektid. Kriitikat suurt see lugu ei kanna. Mulle ei meeldinud.
Teksti loeti eesti keeles

Esimest korda lugesin umbes `78-`79 või nii. Jõle põnev oli!!!Nüüd lugesin uuesti. Ei saagi aru, mispärast.Kolmandat korda vist enam ei loe. Oleks humoresk, peaks ikka tiba naljakas ka olema. Samas pole nagu satiir ka. Ulme on kuidagi palju öelda... Riimi ei ka lähe... No mis see siis on?
Teksti loeti eesti keeles

Wägew Wähk ei saanud aru, mis see oli. Mina vist sain. See on sisukokkuvõte, mille põhjal õige jutt kirjutada. Satyros ütles juba, et kriitikat see lugu suurt ei kannata, sellepärast 2+ ja kõik.
Teksti loeti eesti keeles

Lühike, liiga kontsentreeritud ja hoogne lugu inimese ja tehisintellekti konfliktist, tehnilistest saavutustest sõltumises.
Loo moraal: Kui teed tiivad, ära lenda päikesesse.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: