Kasutajainfo

Poul Anderson

25.11.1926-31.07.2001

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Poul Anderson ·

My Object All Sublime

(jutt aastast 1961)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Magazine» 1961; juuni
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Mu kõrgeim siht»
autorikogu «Taevarahvas» 2008

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
9
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (12)

Puhas viis! Nii palju traagikat ühes lühikeses loos, et võtab nina lörisema. Jutt kujutab endast tinglikus kõneviisis esitatud karistust kandva kurjategija pihtimust. Karistuseks on organid ta küüditanud minevikku. Loo tegevuse hetkeks on suuremad raskused seljataga ja jutustaja suutnud enesele võõras ajas kodu ja pere luua. On ära harjunud. Kuid kelleks osutub pihtimuse kuulaja?
Teksti loeti inglise keeles

Kui ma peaks valima mõne lühijutu, mis minu meelest kõige tabavamalt iseloomustaks Poul Andersoni loomingut kõige paremast küljest, siis ilmselt valiks ma just sellesama loo...

Siin on ajarändu, siin on erinevate maailmade ja eetikate konflikti, siin on traagikat – need asjad seostuvad mul just Poul Andersoni lugudega ning seetõttu tähistan ma just sellele jutule antava viiega ühe oma lemmikkirjaniku sünnipäeva.

Eesti keeles pole see jutt küll ilmunud, kuid eksisteerib Marek Laane käsikirjaline tõlge... sealt siis see märkus, et loetud eesti keeles.

Sisust aga ei taha (ja ka ei saa) ma eriti rääkida, sest jutul on puänt ning tegelikult peab seda lihtsalt lugema ja nautima!

Teksti loeti inglise, eesti ja vene keeles

Ma olen seda tõesti eesti keeles lugenud vaid. Mareki mitteametlikus tõlkes:) Aga lugu on super... 15aastaselt seda lugedes võib muidugi pettuda... sittagi ei toimu ja on miski vestlusjutt.... aga kui mõelda kogu sellele elatud elule jne jne jne, siis on ikka valus küll. Sisu puändi tõttu keelatud avada...
Teksti loeti eesti keeles

Mul tekitas lugu kerge deja vu tunde-kohe meenusid Ray Bradbury "Rebane ja mets" ja Kir Bulõtšovi "Hirmust".... ehk siis veidi sarnane skeem. Aga ega ta paha jutt olnud jah.
Teksti loeti eesti keeles

Lisaks puhtale lugemiselamusele pani see jutt mind taaskord ümber hindama ajas rändamise võimalikkust, mille üle mulle sageli mõtiskleda meeldib.

Idee on võimas, puänt on võimas - ühesõnaga lugu, mida võib kasvõi lastelastele ümber jutustada. :-P

Teksti loeti eesti keeles

Sisust täpsemalt selle jutu puhul ilma olulisi detaile ära andmata pole ilmselt võimalik rääkida. Vihjeks vaid niipalju, et keskseks teemaks on ajaränd. Jutt ise algab üsna tavaliselt. Ühel õhtul hakkab üks mees oma sõbrale pajatama üsna kummalist lugu, mis on küll kenasti traagiline, kuid ei avalda erilist muljet. Alles puänt paneb kõik paika. Viis
Teksti loeti eesti keeles

Sünge lugu, mida oli endiselt nauditav lugeda, vaatamata asjaolule, et olin puändiga kursis. Ma oleks tollest ajasrändamisest küll tahtnud rohkem kuulda, lisaks tundub mulle endale et kaugesse minevikku saatmine on üksikkongis vegeteerimise kõrval ikka eriti luks-karistus. Eriti kui takistusi pole endale minevikus pere soetada või muud asjalikku teha.

Lõpulause Babüloonia kohta pani mõtlema, kuidas ise sellises olukorras käituks, kus sihtkohast on tuttav ainult nimi, elu-olust aga isegi mitte udust arusaama...Hea lugu, võimas!

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022
detsember 2021

Autorite sildid: