Kasutajainfo

Juhan Paju

11.03.1939–30.07.2003

  • Eesti

Teosed

· Juhan Paju ·

Suur šantaaž

(romaan aastast 1994)

eesti keeles: Tallinn «Hara» 1993 (Harakiri)

Hinne
Hindajaid
2
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (4)

Hinne on neli pluss. Raamat pole sedavõrd ulmeline, kui "Sankt-Peterburgi viirastused", aga hea siiski. Tegu on pigem poliitilise põnevusromaaniga, kus pisuke pulpilik sotsiaalse ulme mekk man. Kamp radikaalseid kaitseliitlasi hõivab Paldiskis vene tuumaallveelaeva, sõidavad siis Soome lahte ning suunavad laeva pardal olevad tuumaraketid Leningradi, Moskva ja Vatikani peale. Miks Vatikan - ristiusk noh! Ning annab asjale globaalset haaret. Nii nad siis seal pinglevad, et kes keda... Romaanil on veel ka huvitav ilmumislugu. Raamat vedeles tükk aega trükikojas. Kuna ta pealkiri oli "Venemaa tuleb hävitada", siis ei soovinud trükikoda seda trükkida... lõpuks leiti käesoleva pealkirjaga kompromiss. Lugeda tasub, läheb kiirelt edasi ja on ajuti üsna tobenaljakas.
Teksti loeti eesti keeles

Tõesti ilgelt hea raamat. Nagu juba eespool mainitud on tegu rohkem poliitilise põnevusromaaniga kui ulmejutuga. Kusjuures kirjeldatu oleks võinud vabalt toimuda, sest Eesti Vabariigi esimestel iseseisvusaastatel võisid Vene allveelaevad Paldiski lähedal tõepoolest tiirutada. Samuti ei puudunud siis ega puudu ka nüüd sellised kirjaniku poolt kirjeldatud Eestile patriootlikud tüübid. Et Paju suudab väga hästi pingelised ning põnevad momendid edasi anda (mitte nagu nii mõnedki teised Eesti kirjanikud, kes hea idee lihtsalt ära lörtsivad), on raamatut nauditav lugeda. Paju teosed paistavad silma sellega, et nad on korralikult läbi mõeldud (võibolla sellest, et mees on pensionil), pole mingid ülejala tehtud. Seega, oli lahe lugemine ja soovitan kõigile.
Teksti loeti eesti keeles

Ma lugesin seda romaani esimest korda umbes seitse või kaheksa aastat tagasi. Siis jättis väga hea mulje. Lugesin selle nüüd uuesti üle ja pean tunnistama, et tegu on ikka veel päris mõnusa raamatuga, kuigi minu esmane vaimustus selle vastu on natuke kahanenud. Ilmselt sellepärast, et idee on natuke utoopiline. Mitte see allveelaeva kaaperadamine (Kaitseliitlased käisid Vabariigi alguses üsna tihti maha jäätud Nõukogude baasidest igasugust träni ära toomas), vaid pigem venelaste välja saatmise kava. Mulle tundub, et mitte ükski terve mõistusega inimene poleks seda heaks kiitnud. Samuti mõjus ebausutavalt raamatu liiga õnnelik lõpp. Jah, tore oli seda lugeda küll, kuid nii lihtsalt need asjad ka ei käi. Tegelikult on minu virin natuke kohatu. Väga hea ajaviide ja meelelahutus, millegi enamana seda romaani võtta ei tohiks. Tugev neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: