Kasutajainfo

Oliver La Farge

19.12.1901-2.08.1963

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

The Highway

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Copy» 1950; kevad [autorinimega Leonard Spalding]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Maantee»
«Noorus» 1991; nr 7

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Vaat see kuulub ka nende Ray Bradbury juttude hulka, millest ma kuidagi heldida ei oska. Peaaegu tavakirjandus, kus siis lõpuks ikkagi mingi ulmeline nihe tuleb. See mantee sümbol on ju iseenesest ääretult leidlik, aga... Kui ma loen mõnda Bradbury kogu ning seal tuleb sihukesi meeleolulisi laaste üsna palju ette, siis läheb juhe küll kokku. Aga üks kord tasub seda juttu kindlasti lugeda!
Teksti loeti inglise ja eesti keeles

Küünab üks vaene Mehhiko talumees oma hobusekondiga põldu. Age põllu äärest kimavad mööda limusiinid. Gringod sõidavad lulli laskma ja tagasi. Talumeest nad eriti ei sega. Tal oma tegemisigi küll. Mõnikord on neist isegi kasu - jääb neist ju järele igasugu rämpsu, mida n+1 viisil ära kasutatada saab. Näiteks rattakilp sobib ideaalselt vihmavee kogumiseks. Ühel ilusal päeval aga ilmneb läikivate mardikate elutsüklis teatav dissonats - kõik masinad kihutavad ainult ühes suunas. Üks masin on sunnitud peatuma. Paaniliselt sekeldavatelt reisijatelt kuuleb talupoeg, et MAAILMALÕPP ON TULEMAS! Sõda on valla pääsenud ning tiblad (keda küll otse mainitudki pole) muudavad gringode maa tuhahunnikuks. Reisijad kihutavd minema, teadmat isegi, kuhu ja miks. Maha jääb täielikus segaduses talupoeg... taevas kisub na vihmale ja teha veel palju... ja mitte ei mõika, mida nad selle maailmalõpu jutuga ütelda tahtsid!
Teksti loeti eesti keeles

Klassikaline Bradbury "pildike". Meisterlikult kirja pandud, kuigi sisu pole võib-olla tõesti see kõige-kõige. Siiski mõnus lugemine. Hinne antud väikese avansiga.
Teksti loeti eesti keeles
x
Janek H.
1985
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused: