Kasutajainfo

Charles Williams

1886-1945

Teosed

· Ray Bradbury ·

To the Chicago Abyss

(jutt aastast 1963)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1963; mai
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Chicago kraatri poole»
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
5
2
1
0
Keskmine hinne
3.909
Arvustused (11)

Tuumaholokausti järgses manduvas maailmas elab üks vana mees, kes on otsustanud, et tema missiooniks on tuletada inimestele meelde, milline oli elu siis kui tema veel noor oli. Inimestele see eriti ei meeldi, aga vanamees on otsustanud oma elust mitte hoolida, lootes, et tema mälestused panevad ehk inimesed kõike seda tagasi tahtma. Ei pane.
Teksti loeti eesti keeles

Yks Ray lemmikteemadest, millel ta on kirjutanud eiteakuipalju ja millest on ka näit. "Fahrenheit 451". Kellele meeldib see novell ei jää ka kindlasti Fahrenheit`i suhtes yksk6ikseks. Ja vasstupidi. Loomulikult meistriteos nagu Ray`l kenaks kombeks on.
Teksti loeti eesti keeles

Vaevalt et inimesed tahaksid, et neile tuletakse meelde kõike seda, mida nad on kaotanud. Eriti veel siis, kui kaotatud on nii palju. Ja sellisel meenutamisel puudub mõte, sest ainult vähesed inimesed hakkaksid parema tuleviku poole püüdlema. Enamus lihtsalt kuulaks vanamehe heietusi ja vesistaks ja ei liigutaks lillegi.
Teksti loeti eesti keeles

Võluv düstoopiline lugu mäletamise tähtsusest, mis tõesti tegeleb "451° Fahrenheidi" teemadega, ainult et teise nurga alt.
Teksti loeti inglise keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Juttude „The Anything Box“ ja „The Substitute“ tegevustik leiab aset koolis. Nende juttude keskmes on erandlik õpilane, kes algul kogeb õpetajate poolt vääritimõistmist, mis aga hiljem hajub. „The Anything Box“ tuletas kohati meelde Clifford Simaki pastoraalse ulme jutte, nagu nt The Autumn Land.

 

Sõjajutud on Subcommittee ja The Last Step.

 

The Grunder on üks väheseid selle kogumiku jutte, mille tegelaste hulgas pole lapsi. Noored Ellena ja Crae püüavad käituda nagu täiskasvanud. Jutu taustaks on noorte poolt juhuslikult kohatud vana Eli muinasjututaoline pajatus. Noorte raskustest muutuva maailma hindamisel räägib ka Things.

 

Kogumiku paremateks juttudeks pean Something Bright’i ja Walking Aunt Daid’i Mõlema loo jutustajaks on laps, kes satub olukorda, kus ta peab koos tegutsema vanainimesega.

Teksti loeti inglise keeles