Kasutajainfo

Charles Williams

1886-1945

Teosed

· Zenna Henderson ·

Come On, Wagon!

(jutt aastast 1951)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1951; detsember
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Lugu algab juba päris hästi - peategelane kuulutab, et talle ei meeldi lapsed, sest nad on täiskasvanutest liiga erinevad. Nende jaoks on kõik asjad võimalikud, alles kasvades avastavad või pannakse nad avastama, et tegelikult pole see nii. Idee just väga orginaalne ei ole, kuid selle puuduse kaalub üles hea teostus. Lühidalt ja ladusalt on ära öeldud kõik, mis öelda on vaja. Positiivne
Teksti loeti eesti keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Juttude „The Anything Box“ ja „The Substitute“ tegevustik leiab aset koolis. Nende juttude keskmes on erandlik õpilane, kes algul kogeb õpetajate poolt vääritimõistmist, mis aga hiljem hajub. „The Anything Box“ tuletas kohati meelde Clifford Simaki pastoraalse ulme jutte, nagu nt The Autumn Land.

 

Sõjajutud on Subcommittee ja The Last Step.

 

The Grunder on üks väheseid selle kogumiku jutte, mille tegelaste hulgas pole lapsi. Noored Ellena ja Crae püüavad käituda nagu täiskasvanud. Jutu taustaks on noorte poolt juhuslikult kohatud vana Eli muinasjututaoline pajatus. Noorte raskustest muutuva maailma hindamisel räägib ka Things.

 

Kogumiku paremateks juttudeks pean Something Bright’i ja Walking Aunt Daid’i Mõlema loo jutustajaks on laps, kes satub olukorda, kus ta peab koos tegutsema vanainimesega.

Teksti loeti inglise keeles