Kasutajainfo

Vladislav Paškovski

16.01.1969-

Teosed

· Vladislav Paškovski ·

Piramida haosa

(lühiromaan aastast 1998)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Lühiromaan «Kaose püramiid» on omapärane, aga samas üsna vastakaid tundeid tekitav tekst.

Mingil hetkel hakkab Maal toimuma kummalisi sündmusi. Majad isoleeruvad välismaailmast, saabuvad mingid tulnukad – igapäevasel elul on lõpp.

Üks nutikas kodanik, kes katastroofihetkel viibis parajasti mingi robotkioski ees, seadistab käepäraste vahenditega kioski kohemaid enda isiklikuks omandiks. Ning just seesama kodanik on ka see inimene, kes tulnukatega esimese kontakti saavutab. Kontakti tulemusena rajavad tulnukad mingisse teise maailma Igavese Linna, kus siis kõik Maal ellujäänud varju leiavad...

Edasine tegevus keerlebki eelkõige Igavese Linna ja selle asukate ümber... ning see tegevus on hoogne ja värvikas filosoofiline action mille lugemise mõnu ei taha ma siinkohal oma ümberjutustusega vähendada...

Vladislav Pashkovski elab Tallinnas ning seega võib teda pidada Eesti autoriks, pealegi on ta oma jutte avaldanud ka kohalikus (venekeelses) ajakirjanduses. «Kaose püramiid» on autori esimene raamatukaante vahele jõudnud tekst. Suurepärane lühiromaan, millele ma küll nelja panen, kuid mida ma mingi aja pärast juba üle lugeda tahan... Neli on teatava ebaühtluse eest – on kohti kus lugemine mingitel põhjustel takerdub!

Teksti loeti vene keeles

Täiesti loetav ulme-action. Majade ja piirkondade isoleerumine ümbrusest ja esimesed kontaktid tulnukatega on alles algus. Lisandub uusi tegelasi ja süzhee läheb järjest keerulisemaks. See on ka lühiromaani põhipuudus - lugu on minu arvates põhjendamatult keeruliseks aetud, mis kohati tugevalt häiris lugemist. Hindeks paraja miinusega neli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: