Kasutajainfo

Andre Trinity

1974-

  • Eesti

Teosed

· Andre Trinity ·

Tervitusi Alcypast

(jutt aastast 2002)

eesti keeles: Andre Trinity «Unenägude jumal» 2002
antoloogia «Fantastika» 2004

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
4
1
0
0
Keskmine hinne
4.455
Arvustused (11)

Jõudsingi taas esimesena arvustama, kuigi kogumik juba ammu saadaval! ;-)

Looga "Tervitusi Alcypast" suutis Trinity jälle üllatada! Jutustamisoskuse areng on veelkord kõva hüppe teinud. Jutt iseenesest tundub olevat fantasy suunaga, kuid kogumiku kontekstis flirdib see uuesti une-reaalsuse piiridel ja vaevu-aimatavalt jätkab hoopis sealt, kus "Unenägude jumal" lõppes. Mäng esimese jutuga on väga peenelt teostatud. Pihta saamiseks tuleb jutu lõppu üsna hoolsalt lugeda.

Jutust endast. Tegevus toimub kuskil kaugel planeedil pisikeses kogukonnas, kus kaks venda – Nedet ja minategelane Deedee (kes on skisofreenik) – saavad täisealiseks ja nad saadetakse kaugele Alcypasse naist otsima. Poisid leiavad endale teelt kaaslase – Mofiku – ja rändavad mööda väga kummalist pool-elusat loodust sihtmärgi poole. Mofik on parajalt mahlakas tüüp, kellega juhtub alatasa mingi jama. (Minategelase asemel on peategelaseks hoopis Mofik ja Deedee jääb tagasihoidlikuks jutustajaks) Linnas leiavad nad kiirelt kolm imekaunist õde ja kõik oleks maru tore... Ent Mofik, rahutu hing, hakkab teistele õdedele närvidele käima ja need püüavad talle mingit rahustit salaja sisse joota. Juhtub aga nii, et tassid lähevad vahetusse ja eluohtlikku rahustit joob hoopis üks õdedest – Mofiku kallim. Sealt areneb lugu edasi võidujooksuks surmava haiguse ja imerohu leidmise vahel...

Kirjeldatud maailm on üli-huvitav ja sisutihe, jutustamisstiil väga sorav ja muhe. Mõned detailid haakuvad eelmiste juttudega ning jätavad taas tugevalt mõtteruumi ja seoste leidmise rõõmu. Kaldun arvama, et selle looga on Trinityl tugev lootus seekord Stalker endale napsata! (Lugematute plussidega VIIS.)

Teksti loeti eesti keeles

Nii, see on siis see jutt, mis peaks nagu kõigile meeldima. Või vähemalt oli see autori taotlus.

Tõepoolest, jutt jookseb ja on paraja huumoriga vürtsitatud. Kuigi mõni koht oli suht tobe imo. Näiteks see paljalt mööda tuba kalpsamine. Hmm. Pole minu maitse....

Mis puutub Stalkerisse, siis ei usu. Kuigi mine tea. Kõik on ju paigas ja võib nii mõnelegi meeldida, kes tundis varem Trinity tekstide suhtes tõrget. Aga see võib olla tõepoolest usu küsimus ;)

Teksti loeti eesti keeles

See jutt jääb minu Stalkeri kandidaatide nimekirjast kindlasti välja. P6hjuseks on asja pealiskaudsus ja autori pyyd lihtsalt mängida teksti, tegelaste ja ka lugejatega. See pole sugugi ilus, kui autor pyyab sulle pea sisse elama asuda selle asemel, et sind lihtsalt m6tlema kutsuda.
Teksti loeti eesti keeles

Kogumiku viimane jutt on fantaasialennu poolest vahest kõige uhkem. Vahvad tegelased, veel vahvam muinasjutuline ja pooleldi elus maailm, kus kogu see parajalt jabur seiklus aset leiab. Jutu lõpp on eriti optimistlik ja rabab terviklikkusega. Mõtlesin pärast tükk aega järele ja proovisin ühtses maailmas toimuvad lood enda jaoks paika panna, aga see oli päris lootusetu ettevõtmine. "Tervitusi Alcypast" haakus kõige rohkem "Unenägude jumalaga" - mõlemad romatiseerivad vaimuhaigusi ja jätavad autobiograafilise mulje. Võibolla polegi see ainult mulje? Igati hea jutt, omapärase sõnakasutuse ja stiiliga.
Teksti loeti eesti keeles

Esimene Trinity jutt, millele saan südamerahuga viie ära panna. Sillutisekivid, mis higistavad -- niisuguse asja peale ei ole lihtne tulla!

"Stalkeri" valimisel 2003 algupärase jutustuse kategoorias 2. koht, minult 3 punkti.

Teksti loeti eesti keeles

mis seal salata, eks ma olen trinityle seni suht nigelaid hindeid pannud. see jutt meeldib mulle rohkem. polegi nagu millegi kallal norida. ometi olen hindamisega raskustes. nuputan juba tükk aega, mislaadi skisofreenia siis ikkagi jutustajat-deedeed-andreed vaevas. ehk siis, mispidi on tema poolt nähtav teda tegelikult ümbritsevaga nihkes. ja millegipärast tundub, et see tervituskaart sealt alcypast on tavalise kaardi pööratud variant. the weather is beautiful, wish you were here asemel the weather is here, wish you were beautiful. et kogu see muhe ja soe ja karvane ja hubane maailm on tegelikult midagi hoopis muud. no et ma ei pane kõrgemat hinnet ainult sel lihtsal põhjusel, et ma pisut nagu pelgaksin sellises maailmas elada :)
Teksti loeti eesti keeles

Tohutult mõnusa jutustamise eest saab viie kirja. Trinity on mu vist ära hellitanud, aga ta tavalise taseme kohta näib see pala jah kuidagi sisulage, vähem sisukas, seest tühi või muud sarnast. Ütleme siis, et kui mu keskmine hinne Trinityle peaks viiepallisüsteemis olema kuus ja pool, oleks see siin viis miinusega.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelased meeldisid ja pool elus meemid olid ka lahedad... Õnn, et praegu meie maailmas nad vist veel elututeks jäävad...
Teksti loeti eesti keeles

Maailm, kus tegevus toimus, oli täitsa huvitav ja puhas rõõm oli sellega tutvust teha. Tegevustiku osa jäi aga pisut hinge kriipima. Et põhimõtteliselt mürgitasid kaks õde kolmanda ära ja pärast suhtusid sellesse umbes nii et "shit happens". Aga võibolla ei peakski võõra maailma inimeste tegevust meie maailima moraalikoodeksist lähtudes hindama.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: