Kasutajainfo

Peter F. Hamilton

02.03.1960–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Peter F. Hamilton ·

Judas Unchained

(romaan aastast 2005)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (4)
2.2007

Kõige parem on muretseda see osa endale koos esimesega, kuna muidu tekitate endale esimese lõppedes asjatuid ootamispiinu.

24. sajand. Saatnud kosmoselaeva uurima kahe kauge tähe kadumist, on inimkond oma uudishimus valla päästnud tehnoloogiliselt arenenud, leidliku ja kohutavalt agressiivse olendi, mustmiljonist osast koosneva mass-mõistuse Prime , kes kooseksisteerimise kontseptsiooni ei tunnista. Loomulikult puhkeb halastamatu ja ohvriterohke sõda.

Samas on ilmsiks tulnud ka hulgaliselt tõendeid salaühingu Guardians of Selfhood poolt juba ammu jutlustatud nähtamatu tulnuka Starflyer olemasolu kohta, kes nüüd inimkonna sõjategevust oma agentide kaudu jõhkralt seestpoolt õõnestama asub. Inimesed peavad end kokku võtma ja leiutama vahendi, mis vastase(d) hävitab/neutraliseerib.

Selles osas on palju rohkem tulistamist ja ussiaukudest sisse/välja tormamist, aga sugugi mitte ainult. Erinevalt Fallen Dragonist ja Night’s Dawn triloogiast ei ole Commonwealth Saga lõpp õnneks selline lihtne kiire kritseldis ja seob omasoodu kõik tegevusliinid. Ja kuigi inimkond seisab ka siin moraalse dilemma ees, ei vaeva Hamilton lugejat lehekülgedepikkuse labaselt otsese moraaliepistliga nagu raamatus Fallen Dragon .

Lõpuks teeb Hamilton veel sellise vaimustava triki, et hüppab väikese vihjega tagasi esimese osa algusesse, mis on ülimalt elegantne, eks. Soovitada seda osa ilmselt ei ole vaja, sest kes esimest lugenud, PEAB seda lugema. Kaasakiskuvus on õige pisut vähenenud, nii et koertel jääb jällegi nädal söögita, aga lapsed ja mees ehk mõne kiireltvisatud võileiva saavad.

Teksti loeti inglise keeles

Seda osa oli palju parem lugeda, kui esimest. Ainuke asi, mis aga ilgelt närvi ajas, oli umbes veerand raamatut kestev romuralli. Kuna lugeja aimab päris täpselt, kus kohas lõplik madin toimub, oleks olnud väga kena, kui see veniv ja tüütu maanteel kihutamine raamatust välja oleks jäetud.
Teksti loeti inglise keeles

Hinne kõigub kahe vahel, aga paneme siis 4-.

Raamatu lugemine võttis mult peaaegu kaks kuud. Vaba aega oli muidugi vähem, kui esimest köidet lugedes, ent nii pika aja peale jõuab iga teos veidi tüütuks muutuda. Eks see mõjutab hinnet, aga mitte ainult.

Esimene osa oli vägagi omanäolise tulevikumaailma kirjeldus koos teatava sense of wonderi efektiga. Teine köide läks rohkem märuli peale, ent millegipärast see nii kaasakiskuvalt ei mõjunud. Pigem hakkas "Judas Unchained" meenutama "The Naked God"i-otsustav viimane võitlus kurjuse jõududega, meeleheitlikud questid inimkonna päästmiseks, armunute kokkusaamised ja lahkuminekud, "peapahade" likvideerimised suurte tulevärkidega ja idüllilised lõpp-pildikesed. See kõik meenutab rohkem Hollywoodi märulifilmi kompositsiooni, kui korralikku ulmeromaani. Romuralli osas nõustun Ipuga. Ja sinna, et need Far Awayl tegutsevad Guardians of Selfhoodi liikmed tõid mulle meelde L. Ron Hubbardi kurikuulsas rämpsromaanis "Võitlustanner Maa" tegutsenud šotlased, ei saa ma vist midagi parata...

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: