Kasutajainfo

Mehis Heinsaar

1.08.1973-

  • Eesti

Teosed

· Mehis Heinsaar ·

Kannatuskunstnik Taaniel Kuuskemaa elu

(jutt aastast 2007)

Hinne
Hindajaid
0
3
1
1
0
Keskmine hinne
3.4
Arvustused (5)

Taaniel Kuuskemaa isesugusust märgatakse juba sündides, sest tal on eriliselt nukker, rauge pilk. Tõeline "plõks" käib aga ära teismeeas, kui Taaniel pöördub "normaalsete" inimeste radadelt täiesti kõrvale ja pühendub kannatustele. Ta võib kannatada ükskõik mille pärast: rasked majandusolud, teiste inimeste mured jne. Ta võib istuda päev läbi kerjuse kõrval, et vaadata tolle rasket elu ja kannatada. Otsekui hüvitusteks kannatuste eest hakkavad Taanieli seedekulglas toimuma kummalised protsessid, mille tulemusena formeeruvad maos haruldased iidsed mündid, millel suur rahaline ja arheoloogiline väärtus. Mida intensiivsemalt noormees kannatab, seda haruldasem jua väärtuslikum münt koos junniga välja tuleb.

Väga heinsaarelik jutt, ent üle tema keskmise taseme. Groteski, irooniat ja nukrat hõllandust. Lugu on ka juudivastase alatooniga, kirjeldades seda intelligentset ja sümpaatset rahvust rahahimulise ning petturlikuna. Jutt on avaldatud Loomingus nr 12/2007.

Teksti loeti eesti keeles

Ah et see oli ulme?... Nojah, kui järele mõelda, oli küll. Mina pidasin lihtsalt juraks. Silveriga selles osas nõus, et tüüpiline Heinsaar ja ei olnud halvasti kirjutatud. Sellest ka "2", mitte "1".
Teksti loeti eesti keeles
x
Martin Kivirand
1984
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused: