Kasutajainfo

Jean M. Auel

1936-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jean M. Auel ·

The Clan of the Cave Bear

(romaan aastast 1980)

eesti keeles: «Koopakaru hõim»

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
5
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.833
Arvustused (6)

Raamat jutustab vaesest kromanjooni tytarlapsest, kelle suguharu maavärina käigus koopavaringu alla jäi. Näljasena ringi ekseldes satub tydruk naabruses elutsevate neandertaallaste suguharu juurde. Raamatu edasine tegevuskäik kirjeldab tydriku kurba saatust, inetu pardipojana karvaste ja robustsete metslaste keskel.

Lugesin teda kyll suhteliselt ammu, kuid minu mäletamist mööda oli see (sarja esimene osa!) igati lahe ja loetav. Seda enam tekib kysimus, miks oli vaja talle _selliseid_ järgeisid kirjutada?! "Koopakaru" lood on minu praktikas kõige eredamaks näiteks kiiresti ja sygavale degradeeruvast sarjast. Iga järgmine raamat paksem, absurdsem ja läägem kui eelmine.

Moraal: lugege sarja esimest osa, võimalik et te ei kahetse. Järgmistest osadest aga hoiduge nagu katkust!

Teksti loeti inglise keeles

üks paremaid raamatuid, mida olen lugenud ürgaja kohta. huvitav kirjeldus jääaegade kanti jäävast perioodist, kus kõrvuti elavad kaks inimese liiki - üks juba hääbudes ja teine üha jõudu kogudes. on seiklusi, inimsuhteid, olukirjeldusi. raamatut võib kasutada isegi ellujäämis- või kultuuriajaloo õpikuna. igal juhul soovitan lugeda!
Teksti loeti eesti keeles

Tõepoolest, tegemist on huvitavalt kirja pandud, sügavmõttelise ja andeka looga, mida lugedes vaatamata selle massile igav ei hakka. Autor on seda kultuuriajalugu ja antropoloogiat ikka kõvasti pähe tagunud. Ja kuigi maastikukirjeldused neis paigus käinud inimesena kuidagi võõrastavad tunduvad( teos oleks nagu paigutatud kuhugi Kaljumäestiku rüppe, mis ka sellisele kirjanikule nagu natuke loomulikum keskkond), meeldis see siiski. Lisaks veel nii palju, et viimase aja geeniuuringute põhjal segunemist siiski pole olnud, kuna neandertaalllased olid ikkagi teine liik, meist liialt erinevad.
Teksti loeti inglise keeles

Nii siis esimene osa teile meeldis, mulle sammuti, kultuuriajalugu ja antropoloogiat on seal tõesti kõvast. Teos on ikatpidi mõnus, vahel lausa jahmatav sest üks tüdruk ei saanud ise kõiki neid asju ometi leiutada (ling siis esimeses raamatus) ja maailmas ei saa kunagi öelda, et tema oli esimene, sama hästi võiks kirjutaka et inimene nimega see ja see avastas ratta "ja veerebki" jne stiilis, mis mind kohati häiris aga kui ma selle püütsin ära unustada siis oli okitoki. Ajas kohati marru mind need mets inimesed ja tunne on et nad siiski välja ei surnud, n venelaste eelkäiad (mitte pahas mõttes irw), vaid primitiivselt mõtlevate inimeste eelkäiad ja nad ka ju segunesid, geenid võivad mõnel küll seal pärineda ;)See oli huvitav, mida nimetati mäluks ja et tüdrukul (Ayla) olid ned mõnnad võimed. Kui tootem on olemas ka tegelikult siiamaani inimeste, nagi indiaanlaste ja muudel vanadel pärismaalastel. Aylal oli siis nagu koopalõvi, mis oli midagi väga võimast, võuimsam oli vaid koopakaru. Nendest salapärstest võimetest ja ravimisest oleks võinud veelgi olla, sest just see tegi teose põnevaks...
Teksti loeti eesti keeles

Järgmistest osadest aga hoiduge nagu katkust!misMÕTTES nagu? Raamatu kolm esimest osa on puhas kuld, hõrk ja nauditav. Kaks viimast osa on keerulisemad mõista, aga kui neid lugeda lihtsalt niisama lugemise pärast, on need väga head. Ma olen kogu selle mammutteose läbi lugenud 2-3 korda ja iga kord kaon sellesse maailma täielikult.Muidugi on võibolla asi selles, et autor on naine ja mina olen naine - meestele jääb selline kodukolde juures askeldamise kirjeldamine ehk kuivaks või vähepakkuvaks. Mina aga armastan seda raamatut!
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: