Kasutajainfo

Sergei Ivanov

10.10.1952-

Teosed

· Sergei Ivanov ·

Mjortvõi razliv

(romaan aastast 1997)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Selle romaaniga võtab Organda sari uue suuna. Seos Organdaga avaneb vaid vihjamisi, kogu tegevus toimub hoopis Maal, täpsemalt Venemaal, tegevusajaks umbes tänapäev. Mingite arusaamatute jõudude mõjul üks provintsilinn aeglaselt kuid järjekindlalt eraldub meie reaalsusest. Ebapüsivas ja õrnas tasakaalus on erinevad jõud alates ametlikest valitsejatest lõpetades talupoegadega. Samal ajal on järjest rohkem jälgi mingi võõra maailma sissetungist: kummalised seninägemata loomad, inimeste saladuslikud surmad...

Romaani peategelaseks on Vadim, kes töötab mingis konstrueerimisbüroos, mis tegelikult ei konstueerigi õieti midagi. Vadim ise on algusest saadik määratud positiivse kangelase rolli - ülimalt atleetlik, oskuslik võitleja, paravõimetega. Erahobbina püüab ta selgust saada, mis siis õieti ümbritsevas maailmas toimub. Ega selle romaaniga selgust ei saagi, ainult vihjeid, mis jätavad ohtralt ruumi järgnevatele raamatutele.

Raamat on kirjutataud ladusas keeles, dialoogid ja mõttekäigud võivad olla eriti huvitavad nõukogudeaegset elu hästi mäletavatele lugejatele, ohtralt on põnevust ja kahevõitlusi. Viiest jääb siiski veidi puudu - põneva fasaadi tagant ei koorugi midagi põhjalikumat.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019

Autorite sildid: