Kasutajainfo

Taivo Rist

  • Eesti

Teosed

· Taivo Rist ·

Kõige tähtsam on silmale nähtamatu

(jutt aastast 2010)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 7: Ingel ja kvantkristall» 2010

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
1
6
0
0
0
Keskmine hinne
4.143
Arvustused (7)

Küllaltki mõnus kriminaaljutu vormis lugu, mis segab mõnusalt kõigile tuttavaid olusid ja tegevuspaiku. Üheks peategelaseks tõuseb nimelt "Tallinna Vee" nimeline firma ja tegevus tiirleb üsnagi palju ümber Ülemiste järve. Kriminaaljutuks tundub asi minevat kuna tegevus saab alguse ühe neiu kadumisest, juba poole peal on aga selge, et tegu on väga muheda linnafantaasiaga.

Taivo Risti viimased lood on mulle kõvasti mokkamööda. Eriliseks plussiks loen ma just seda kõigile tuttavate olude-inimeste-paikade sissetoomist ja sundimatult ulmejuttu paigutamist. Väga tubli "neli". Loodetavasti kirjutab autor veelgi, hetkel on tegemist 2008. aasta jutuga, mis alles nüüd siis ilmus. Loodan, et sahtlis leidub ilmumata pärle veel kõvasti...

Teksti loeti eesti keeles

Mitte viievääriline, ent täitsa korralik lugu. Erinevalt eelarvustajatest ei ela ma Tallinnas ega tunne sealset õhustikku nii hästi, ent mõnevõrra siiski tunnen ja assotsiatsioonid reaalsete kohtade ning ka inimestega (ühe olulise kõrvaltegelase näol loo lõpupoole, kellega seostus üks tuttava tuttav) tulid sisse.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu saab alguse "Tallina Vee" nimelise asutuse poolt politseisse tehtud avaldusest, et üks nende töötaja on kaduma läinud. Hiljem muutub see fakt natuke teisejärguliseks ning loo fookus siirdub mujale. Üldiselt päris naljakas lugu, mis oskuslikult kasutab kohaliku miljööd ära. Kahjuks on ka sel omad puudused. Esiteks jääb üsna arusaamatuks erinevate tegelaste motivatsioon. Mingeid selgitusi ju pakutakse, kuid need jäävad natuke liiga pealiskaudseteks ning väheusutavateks. Kui ikka üritatakse kirimikirjandust matkida, siis peaks sellistele asjadele ikka rohkem tähelepanu pöörama. Teiseks jättis soovida ka teksti stiil, mis minu arust oli mina-jutustajast politseiniku kohta liiga ülelibisev ja kerglane. Võib-olla isegi pisut ükskõikne. Kõik see oleks olnud normaalne, kui see oleks olnud kooskõlas üldmuljega tegelasest. Lõppkokkuvõttes ladusalt loetav muhe tekst, mis oleks võinud olla veel parem. Sellisel kujul siis neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: