Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959-

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

Zavtra nastupit vetšnost

(romaan aastast 2002)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Elektroonikaga sina peal olev, ent keerulise iseloomu tõttu hääst töökohast ilma jäänud ning pärast sõjaväeteenistust torujüri ameti peale maandunud Svjatopolk (on teadlik oma lollakast nimest, ent mis sa kurat teed, kui juba kord selline nimi ära on pandud) avastab kanalisatsioonis konnates veidra kõrvalkäigu, mille uurimise otsus temast mõnede ebameeldivate seikluste järel Korporatsiooni töölise teeb.

Korporatsioon on selline... riik riigis (Vene riigis). Sellele panid kunagi aluse ühed kutid, kes leidsid ilmselgelt väljastpoolt meie planeeti pärinevad end taasprodutseerivad bioloogilised masinad, mida võiks nimetada tinglikult kosmiliseks liftiks ning väravaks teistele planeetidele. Viimane neist avanes muuhulgas Maa mõistes kahekordse gravitatsiooniga ning seismoloogiliselt aktiivsele planeedile, kus kulda, plaatinat ning muid väärismetalle sõna otseses mõttes maapinnalt korjata sai. Väärismetallide müügist saadi raha, ehitati üles organisatsioon, loodi salajane kosmosejaam, värav teistele planeetidele tassiti kusagilt suvalisest kuurist kindluse mõttes Kuu peale…

Ei tahaks eriti loost rääkida, sest seda peaks siiski ise lugema.

Korraliku reaalharidusega inimese poolt kirja pandud raamat, Gromov oma harilikus headuses. Ehk oli ses teoses tavalisest vähem tunda Gromovi (kuri)kuulsat küünilist muiet ja lõpuks väljapakutud mõte (dipolaarne maailm kui rahu ja õitsengu tagaja) on ka üldiselt kulunud mõte. On tähelepanuväärne, et viimaste kuude kaks Vene kõige kõvemat ulmepauku (Lukjanenko "Spektr" ning Gromovi "Zavtra nastupit vetshnost") on sisult ja probleemiasetuselt sedavõrd sarnased. Mõlemas on täheväravad, mõlemas on peategelasel raamatu lõpus võimalus sisuliselt jumalaks saada... mõlema raamatu peategelastel on venelase jaoks ebaharilikud nimed ;-) Ning mis sellesse küünilisse muigesse puutub, siis tuleb mul pisut järele mõelnuna tunnistada, et Svjati lõplikus valikus seda siiski eriti võrreldes Lukjanenko Martini omaga oli küll.

Ja romaanis olnud arutelu selle üle, et inimesel alati kedagi teenida tuleb, sundis mind plaadivirnast tolmuse Bob Dylani CD välja otsima. Tead ju küll –

But you`re gonna have to serve somebody, yes indeed
You`re gonna have to serve somebody,
Well, it may be the devil or it may be the Lord
But you`re gonna have to serve somebody.

:-)

Teksti loeti vene keeles

Hmm.. kuhu jäi seekord must huumor? Kosmoses ringilendav paljas tagumik, vabandust, ei kvalifitseeru ;) Ja veel, lõpp.. sellise psyhholoogilise portreega tegelase puhul tundus tehtud valik ebausutav. Ok, unustame lojaalsuse, aga inimene kes automaatselt irvitab igasuguse hierarhilise autoriteedi peale hoiab ise võimupositsioonist eemale nagu katkust, isegi kui olemasolev võim teda piirab. Omatav võim sindrinahk ei anna nimelt iialgi sellist vabadust kui võime olla võimule vajalik.
Teksti loeti vene keeles

Sain poest raamatu. Hakkasin lugema ja õnneks oli reede. Paar tundi und vahele ja raamat sai läbi laupäeva lõuna paiku. Umbes nii läks minul selle raamatuga, lihtsalt ei saanud raamatut enne käest, kui ta läbi oli ja viimasel ajal ei juhtu seda minuga just tihti.

Avol on õigus, ei ole väga tüüpiline Gromov. Musti toone on tavalisest vähem ja tunduvalt rohkem on halltoone sisse pugenud, aga samas on ka neid musti kohti minu meelest piisavalt nagu näiteks “asumisele” saatmine. Üks mulle enim meeldivaist Gromovi teostest.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: