Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959–

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

Bõl o malenkom zvjozdolote

(jutt aastast 1998)
https://algernon.ee/node/145

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 1998; nr. 9
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Muinasjutt väikesest kosmoselaevast»
«Algernon» 2001; juuli

  • Algernon
Hinne
Hindajaid
11
5
0
0
0
Keskmine hinne
4.688
Arvustused (16)

Esimesel korral lugesin ja mühatasin: mis jubin see veel on! Lugesin teist korda ja hakkasin järele mõtlema: mnjaa... Siin on lugu 4+ eest.
Teksti loeti eesti ja vene keeles

Üks lühemaid laaste, mida lugend olen. Ka mina ei saanud esimese hooga pihta, mis jubin see selline oli. Alles teistkordsel lugemisel jõudis kohale, et kogu selle loo geniaalsus peitub lihtsuses. Kokkuvõttes saab see pala siiski hindeks tugeva nelja. Ikkagi omanäoline kõrgtehnoloogiline muinasjutt, mida iga päev ei kohta.
Teksti loeti eesti keeles
x
Jaanus Trolla
1973
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Shokolaadipomm on siiski veidi ülepakutud. Kuid muus osas võib rahule jääda. Jõulud algavad tänapäeval tõest mõtetult vara, liialt kommertslikuks on see püha tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Taolisi jutukesi just palju ei kohta, vast seepoolest mõjubki nii hästi. Suurepärane lugu armastusest meeleheitele viidud rüütlist ja lohest, kes vangistas printsessi.
Teksti loeti eesti keeles

Raamat jagada pooleks. Teine pool loetav ja nauditav. Esimene pool tekitas stressi ja tqsiselt igav. Tekkis kysimus milleks kyll niimoodi kirjutada, sama teemaga oleks saanud ka kuidagi teisiti krjutada. Algus igatahes polnud minule kuigi vastuvqetav, ei hinda sellist ulmet. Tekib tunne, et tegelased ei julge oma elu elada vaid yritavad elada mingite standardite jargi, ennast neisse sobitades, kohanematta olukorraga.
Teksti loeti eesti keeles

Viimasel lugemisel jättis üsnagi keskpärase mulje. Lapsepõlves seevastu ..... Kohe ikka õige mitu korda sai läbiloetud ja maailma parimaks peetud.

Aga seekord üle "hea" ei saa.

Teksti loeti eesti keeles

Kogumiku hinne ei peaks endast kujutama hinnete keskmist, oleks õige kui see kujutaks üldist arvamust kogumiku kohta. Selles kogumikus on lugusid seinast seina, on tõelist saasta ja pärleid. Eriti hindan katkuaastate päevikuid. Ja üldse ei meeldinud "Surivioodil". Kokku siiski hea. Hea selle poolest, et sain, omast arust, talutava ülevaate autori loomingust, tippudest ja orgudest.
Teksti loeti eesti keeles

Mis jutul viga? Disney püstitas eesmärgi(d) ja saavutas selle, vägagi effektsete meetoditega. Meeldis idee, meeldis teostus.

Niisiis, ärge norige tüli endast vägevamatega. Või muidu...

"... Hiir hakkab möirgama, Dumbo hakkab lendama ja Suur Paha Hunt vihastab ja puhub meie maja uppi." ;)

P.S. Vaatasin autori kodukalt sama lauset ja see tundus teisem olevat. Tõlge?!

Teksti loeti eesti keeles

Ainus mis raamatu juures võimsalt mõjus oli lõpp, teisele kohale paigutaksin peategelase meenutused varasemast elust. Kuid põhiliin jäi väga tuimaks.

Võrreldes "Mõtle phlebasest" ja "Mänguriga" tugevalt lahjem.

Teksti loeti eesti keeles