Kasutajainfo

Wilhelm Hauff

1802-1827

Teosed

· Wilhelm Hauff ·

Die Geschichte von dem Gespensterschiff

(jutt aastast 1826)

eesti keeles: «Kummituste laev»
«Mardus» 1991; nr 2

Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Pisut liiga vanamoeline ja mitte eriti õudne lugu kahest pealkirjas mainitud veesõiduki pardale sattunud mehest. Võiks olla isegi viievääriline lugu, kui oleks natuke teistmoodi kirja pandud, aga too vanamoodne stiil (eriti dialoogis) hakkas natuke vastu. Ka on Hauffil ports paremaid ja huvitavamaid muinasjutte kui see. Sellest hoolimata tugev neli.

Soovitaks ka 1992. eesti keeles ilmunud Hauffi kogu "Muinasjutud", kus sees kõik 15 Hauffi poolt kirja pandud muinasjuttu.

Teksti loeti eesti keeles

Need sajandivanused õudukid, mid tunduvad hr. Kivistikule väga mokkamööda olevat... Mitte et nad head oleksid. Seda ei saa küll väita. Kõik see asi on sõna otses mõttes igav. Polnud ta ei õudne ja pinget ka ei pakkunud. Üldse selline vanamoodne õhustik kumas läbi, mis ei ole teab mis eriline väärtus tegelikult. Nii et üle kolme ei küündi. Mis pole ka paha, eriti kui arvestada teksti suhteliselt nõrka taset...
Teksti loeti eesti keeles

Ma ei saa aru, mis selle loo kallal viriseda? Pole ta parem ega halvem igasugustest muudest tolle aja tondikatest. Muuhulgas leiab käesoleva eesti keeles ka kogumikust "Karavaan", mille välja andnud A. Orgi kirjastus esimeses Wabariigis ajavahemikul 1920-1925 koos "Kaliif toonekure", "Väikese Muki" ja mõne üleloomulikust ainesest vaba muinasjutuga. Asjassepuutumatu repliik: "Kaliif toonekurg" muide on üks väheseid lugusid, millest selle järgi tehtud vene multikas oluliselt parem on... Lugu on küllaltki lahja, aga multikas on tase!
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: