Kasutajainfo

Clifford D. Simak

3.08.1904-25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Skirmish

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Amazing Stories» 1950; detsember [pealkirjaga «Bathe Your Bearings in Blood!»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Luurel»
Eesti Raadio järjejutt

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

On miski tavaline leheneeger, kes avastab, et miskipärast on ta tund aega varem tööle tulnud. Siis avastab ta oma töölaualt miski metalse olendi, üsna pisike teine... leheneeger kah unerähmas ning esialgu talle tundub, et tegu on miski hiirelaadsega. Miski ähmase hirmutunde ajel viskab ta elukat millegiga ning ajab ta lõpuks mingisse kappi kinni... siis hakkab kirjutusmasin (mehhaaniline!) ta töölaual ise trükkima! Asjad lähevad omasoodu edasi, leheneeger tegeleb veel mingite lugudega kadunud masinatest jne...

Sama hämar nagu on siin minu seletus... niisama hämar on ka see jutt ise. Leheneeger on välja valitud miskiks vaatlus(katse)loomaks ning tema reaktsioonide põhjal püüavad sissetungijad ära mõistatada inimkonna võimalikke reaktsioone...

Ei tea, olen seda juttu lugenud oma kolm korda ning üsna erinevas meeleolus, aga üle kolme ei suuda kuidagi panna, samas... tundub, et seda juttu üldiselt üsna hinnatakse – pidevad taastrükid ja best of antoloogiad.

Ei tea...

Teksti loeti vene ja inglise keeles

Jajah, paistab, et üldiselt läänes seda lugu hinnatakse kõrgelt. On see ju üks enimtrükitud Simaki jutte. See kõik on ju tore, aga mida selles jutus leitakse, mina ei tea. Pean nõustuma Jyrkaga, et jutt on hämar. Esimesel lugemiselt ei saanud ma sellest jutust mitte mõhkugi aru, teisel jäi sama tunne. Sellest ka väga nõrk kolm. Täielik pettumus Simakilt.
Teksti loeti inglise keeles

Mulle küll meeldis. Kõigepealt on jutul nüüdseks teatud ajalooline väärtus: jah, kunagi just niiviisi ajalehti tehtigi. Ajakirjanik pole ainus, kes on haaratud inimeste reaktsiooni uurivasse kontrollrühma, aga see selleks. Pigem võiks rõhutada Simaki ettenägelikkust - ja sedagi, et maailm on eelmiste arvustuste kirjutamisest saadik muutunud. Vahepeal on tekkinud see, mille eest Simak hoiatab: Internet of Things. Aga et Simaki kangelasel õige lahenduseni jõudmine aega võtab - no ei olnud siis veel Ramones meeldejääval kombel laulnud lihtsast ja universaalsest lahendusest: Beat on the brat with a baseball bat.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: