Kasutajainfo

Clifford D. Simak

03.08.1904–25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Our Children's Children

(romaan aastast 1974)

ajakirjapublikatsioon: «Worlds of If» 1973; mai/juuni – juuli/august
  • Orpheuse Raamatukogu
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

On aasta 2498 ning maailmas valitseb rahu. Juba sajandeid tegelikult. On kadunud riigid ja rahvused. Kuna enamik maavarasid on ammendunud, siis elatakse väga kokkuhoidlikult.

Kõik see on ilus, kuni ühel päeval maabub Maal kosmoselaev, mille pardal on sõjakas sõduriterass. Loomulikult hakatakse kohe inimesi tapma, ning inimesed suudavad vaid osutada minimaalset vastupanu.

Kuna inimkond on juba tükk aega tegelenud aja uurimisega, siis pannakse teadlased täie tuuridega tööle ning leiutatakse ajasrändamine. Ainuke viga selle tehnika juures on see, et saab rännata ainult minevikku, tagasi tulevikku ei saa. Niisiis otsustatakse terve inimkond evakueerida 20. sajandi lõppu, mil inimkonna sõjaline võimsus oli kõige võimsam.

See jutustus on antud läbi 20. sajandi ajakirjanuike ja Valge Maja pressiesindaja Steve Wilsoni silmade. Kuna ka Simak ise oli terve oma elu ajakirjanik, siis on tal nauditavalt välja tulnud ajakirjanike ja ajalehtede omavaheline rivaalitsemine, ajakirjanike jaht pommuudistele jne. lõppkokkuvõttes hea raamat, tasub lugeda.

Teksti loeti inglise keeles

Kauge tulevik on nagu liberaali unistus, rahvariike pole, arvutid on kõikjal, loodusresursse ei raisata ja kõik masinad kestavad igavesti. Õnnetuseks ilmuvad kosmosest Alieni ja Predatori ristsugutised, kes otsustavad inimesed maha tappa ning igasuguse võidulootuse kaotanud inimkond põgeneb läbi ajatunnelite viissada aastat minevikku ehk siis Simaki kaasaega.   
 
Kui see romaan oleks kirjutatud tänapäeval, siis oleks sellest saanud lihtsalt järjekordne sotsiaalne vaade kultuuride põrkumisest ja migrantide omaksvõtust või kiusamisest. Ehk siis vaade lihtsa inimese vaatepunktist, kes on keset seda jama sattunud. Seetõttu mõjub Simaki vaade mõnusalt originaalselt, kuna ta eeldab, et kaugete järeltulijate läbisaamisega pole erilist muret (mingeid mässe linnades küll mainitakse aga põgusalt) ning vaatleb toimuvat katastroofi läbi ajakirjanike, poliitikute ning muude kõrgel kohtadel asuvate ametnike silmade. Ajakirjanikud kaklevad parimate uudiste esmaavaldamisõiguse üle poliitikud üritavad asju mätsida, muretsevad oma tagasivalimiste pärast ja takerduvad muudesse väiklastesse probleemidesse. Maailm samal ajal laguneb, mitme miljardijagu tuleviku inimesi on majanduse põhjalikult sassi löönud ja mis kõige hullem on see, et neid minema peletanud tulnukad hakkavad tasahilju põgenikele järgnema.   
 
Mulle meeldis, oli head fantaasialendu ja originaalseid ideid, suurejoonelisust ning lõpus sisaldus ka päris nutikas puänt.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: